x

Jesiotr w roli głównej

Kategoria: Twój biznes - wiedza    22.02.2018

Już 10 marca br w Hotelu Atut w Licheniu odbędą się IV Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra

Najlepsi kucharze z całego kraju już po raz czwarty wezmą udział w mistrzostwach Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra. Swoje umiejętności zaprezentują w sobotę, 10 marca w Hotelu Atut****, przygotowując potrawy z dumą regionu –  jesiotrem w roli głównej. Wydarzenie, które odbędzie się w ramach Weekendu Kulinarnego, otrzymało nominację do Kulinarnego Pucharu Polski.
 
Kulinarne zmagania będzie oceniać jury z uznanymi szefami kuchni, Jerzym Pasikowskim i Adamem Dmyterko na czele. Gościem specjalnym oraz przewodniczącą jury VIP została natomiast Ewa Wachowicz. Gospodarzem i współorganizatorem mistrzostw, jak co roku jest czterogwiazdkowy Hotel Atut usytuowany w miejscowości Licheń Stary nad Jeziorem Licheńskim. Region słynie z hodowli jesiotra oraz wysokogatunkowego kawioru, który jest dystrybuowany do renomowanych restauracji na całym świecie. To także specjał hotelowej restauracji Yesiotr.  

Czujemy satysfakcję, że mistrzostwa na stałe weszły do kulinarnego kalendarza najważniejszych konkursów w Polsce. Nie zamierzamy jednak spoczywać na laurach, ponieważ każdą kolejną edycję traktujemy jak kolejne wyzwanie. Cel nadrzędny to jednak konsekwentna promocja lokalnych przysmaków, do których bez wątpienia należy jesiotr. Największe łowiska tej królewskiej ryby w Polsce znajdują się właśnie w okolicach Konina, dlatego poprzez mistrzostwa budujemy pozytywne skojarzenia z regionem, który jest nam szczególnie bliski – zapewniła Agata Fludra, dyrektor marketingu Hotelu Atut.

W rywalizacji wezmą udział wyselekcjonowane, dwuosobowe zespoły, które przygotują królewskie potrawy z jesiotrem w roli głównej. O poziom konkursu jesteśmy spokojni. Ocenie jury będą podlegać nie tylko smak czy sposób podania potrawy, ale również jakość pracy, czystość stanowiska, wykorzystanie czasu i składników – powiedział Jerzy Pasikowski, przewodniczący jury mistrzostw Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra.

Dwuosobowe zespoły, które podejmą wyzwanie oczarowania jurorów przyrządzonymi przez siebie daniami, to reprezentanci restauracji i hoteli z całej Polski. Finał wydarzenia zwieńczy uroczysta, wieczorna Gala i atrakcje w eleganckim stylu.

Jestem zwolenniczką przenoszenia tradycji na talerze, ale w nowoczesnym wydaniu. Uczestnicy konkursu niejednokrotnie zaskakiwali mnie nieszablonowymi pomysłami na skomponowanie dań z jesiotrem i kawiorem. Bycie jurorem podczas mistrzostw to dla mnie niezwykle inspirujące doświadczenie, dlatego już po raz kolejny przyjęłam zaproszenie od Hotelu Atut – przyznała Ewa Wachowicz, gość specjalny wydarzenia oraz przewodniczący jury VIP.

Drużyny zakwalifikowane do konkursu powinny, poza jak najlepszym smakiem swoich potraw, zadbać o to, aby dania prezentowały się perfekcyjnie. Atutem bez wątpienia będą także elementy widowiskowe podczas gotowania. Każda dwuosobowa ekipa będzie musiała wykonać potrawę w formie dania głównego oraz przystawki dla siedmiu osób.

Impreza rozwija się od 2015 roku i ma charakter cykliczny. W tym roku po raz pierwszy została nominowana do Kulinarnego Pucharu Polski.

***

IV mistrzostwa Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra to cykliczna impreza kulinarna, która corocznie przyciąga wybitnych reprezentantów restauracji i hoteli z całego kraju. Całodniowa rywalizacja wyselekcjonowanych, dwuosobowych zespołów przygotowujących królewskie potrawy z jesiotrem w roli głównej jest gwarancją popisów kulinarnych na najwyższym poziomie. Zespoły będą oceniane przez uznanych szefów kuchni: Adama Dmyterko i Jerzego Pasikowskiego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie natomiast Ewa Wachowicz. Mistrzostwa, które odbędą się 10 marca br. w czterogwiazdkowym Hotelu Atut, po raz pierwszy zostały częścią Kulinarnego Pucharu Polski 2018. Zwycięzcy konkursu otrzymają zaproszenie na wielki finał KPP podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii POLAGRA GASTRO.

Hotel Atut**** jest położony nad malowniczym Jeziorem Licheńskim w Licheniu Starym (woj. wielkopolskie) w bezpośrednim sąsiedztwie największej bazyliki w Polsce. Do dyspozycji gości jest łącznie 125 komfortowych pokoi oraz dwa apartamenty. Hotel Atut to największe centrum konferencyjne w Wielkopolsce, które już po raz czwarty będzie gospodarzem i współorganizatorem mistrzostw Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra. Jesiotr jest lokalnym specjałem Hotelu Atut oraz symbolem wspaniałego smaku w restauracji Yesiotr.

Sponsorami głównymi wydarzenia zostali Nestle Professional, DAJAR, Lexus Wrocław, Deutsche Bank oraz Iglotex. Patronat honorowy objął m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Więcej informacji:
http://jesiotrikawior.pl/
https://www.facebook.com/hotelatut/

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej