x

Finał Krajowych Eliminacji Bocuse d’Or Poland 2018 już niebawem

Kategoria: Twój biznes - wiedza    16.02.2018

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2018 w Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw

Wyłoniona w Preeliminacjach ósemka zawalczy o najwyższe trofeum i możliwość reprezentowania Polski w finale europejskim, który odbędzie się 11-12 czerwca 2018 w Turynie.

W finale polskim wystąpią (kolejność alfabetyczna):
- Jakub Kasprzak – Restauracja Lumiere, Baranowo i Mateusz Gubała (commis)
- Paweł Kubera – Hotel DeSilva, Poznań i Paweł Żurkowski (commis)
- Patryk Kwieciński – Capri Ristorante & Bar, Warszawa i Ernest Zięba (commis)
- Jacek Majcherek – Bistro Słowacki, Gdańsk i Wiktor Bałdyga (commis)
- Maciej Majewski – Sofitel, Warszawa i Szymon Ścisłoski (commis)
- Marcin Molik – Restauracja Drukarnia, Warszawa i Krystian Campagno
(commis)
- Dawid Szkudlarek – Folwark Folińscy, Wysoka i Maciej Pisarek (commis)
- Dawid Zagrzywiec - Renaissance Warsaw Airport Hotel i Sebastian Graca (commis) i Sebastian Graca
(commis)Do konkursu Bocuse d’Or Poland mogli zgłaszać się wszyscy zainteresowani
profesjonalni kucharze spełniający podstawowe wymagania.


Konkurs skierowany jest do kucharzy czynnych zawodowo (chef), którzy mają ukończone 23 lata. Każdy z kandydatów sam dobierał sobie kucharza asystenta (commis), który nie może mieć więcej niż 22 lata.

Finał Krajowych Eliminacji Bocuse d’Or Poland 2018 wyłoni zwycięzcę po dwudniowej rywalizacji. Każdego dnia konkursowego przed międzynarodowym jury oraz publicznością wystąpi czterech szefów kuchni przy wsparciu  pomocników, a ich kulinarne zmagania będą trwały 5 godzin i 35 minut. W tym czasie zawodnicy będą musieli przygotować danie mięsne dla ośmiu osób, zaprezentowane dla dwóch osób na talerzach oraz dla sześciu na platerze (tacy). Ponadto uczestnicy będą musieli wykreować danie z ryby w ośmiu porcjach, które zaserwują wyłącznie na talerzach. W tym roku Komitet Wykonawczy na temat przewodni konkursu wybrał następujące produkty:

- Danie mięsne skomponowane na bazie łopatki wieprzowej z kością, móżdżku wieprzowego, mąki gryczanej i polskiego jabłka.


- Danie rybne przygotowane z jesiotra z dodatkiem ziemniaka oraz lubczyku.Oba dania muszą zawierać 50% warzyw, roślin lub ziół, w tym wykorzystane trzy dowolne dodatki według uznania kandydata.


Wykorzystanie gotowych produktów do przygotowania dań jest zabronione, z wyjątkiem surowych warzyw obranych, wyczyszczonych, nieprzygotowanych w odpowiednie kształty. W Regulaminie konkursu Organizator dopuścił również użycie przez zawodników produktów marki CHEF.


Konkurs zostanie przeprowadzony na takich samych zasadach i wytycznych regulacyjnych ustanowionych przez Międzynarodowy Komitet Organizacyjny Bocuse d’Or. Należy podkreślić, że zasady konkursu są bardzo surowe, a każde spóźnienie wiąże się z otrzymaniem od jurorów punktów ujemnych. Nad przebiegiem całego konkursu będzie czuwał Head Chef Bocuse d’Or Poland 2018 Jarek Walczyk, za stronę techniczną odpowiada szef Łukasz Konik, zaś w jury konkursu zasiądą najlepsi szefowie kuchni z Polski i zagranicy, w tym szef kuchni z gwiazdkowej restauracji oraz zwycięzca Grand Finale w Lyonie. Konkurs poprowadzi miłośnik polskiej kuchni regionalnej Tomasz Jakubiak.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej