x

Finał Krajowych Eliminacji Bocuse d’Or Poland 2018 już niebawem

Kategoria: Twój biznes - wiedza    16.02.2018

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2018 w Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw

Wyłoniona w Preeliminacjach ósemka zawalczy o najwyższe trofeum i możliwość reprezentowania Polski w finale europejskim, który odbędzie się 11-12 czerwca 2018 w Turynie.

W finale polskim wystąpią (kolejność alfabetyczna):
- Jakub Kasprzak – Restauracja Lumiere, Baranowo i Mateusz Gubała (commis)
- Paweł Kubera – Hotel DeSilva, Poznań i Paweł Żurkowski (commis)
- Patryk Kwieciński – Capri Ristorante & Bar, Warszawa i Ernest Zięba (commis)
- Jacek Majcherek – Bistro Słowacki, Gdańsk i Wiktor Bałdyga (commis)
- Maciej Majewski – Sofitel, Warszawa i Szymon Ścisłoski (commis)
- Marcin Molik – Restauracja Drukarnia, Warszawa i Krystian Campagno
(commis)
- Dawid Szkudlarek – Folwark Folińscy, Wysoka i Maciej Pisarek (commis)
- Dawid Zagrzywiec - Renaissance Warsaw Airport Hotel i Sebastian Graca (commis) i Sebastian Graca
(commis)Do konkursu Bocuse d’Or Poland mogli zgłaszać się wszyscy zainteresowani
profesjonalni kucharze spełniający podstawowe wymagania.


Konkurs skierowany jest do kucharzy czynnych zawodowo (chef), którzy mają ukończone 23 lata. Każdy z kandydatów sam dobierał sobie kucharza asystenta (commis), który nie może mieć więcej niż 22 lata.

Finał Krajowych Eliminacji Bocuse d’Or Poland 2018 wyłoni zwycięzcę po dwudniowej rywalizacji. Każdego dnia konkursowego przed międzynarodowym jury oraz publicznością wystąpi czterech szefów kuchni przy wsparciu  pomocników, a ich kulinarne zmagania będą trwały 5 godzin i 35 minut. W tym czasie zawodnicy będą musieli przygotować danie mięsne dla ośmiu osób, zaprezentowane dla dwóch osób na talerzach oraz dla sześciu na platerze (tacy). Ponadto uczestnicy będą musieli wykreować danie z ryby w ośmiu porcjach, które zaserwują wyłącznie na talerzach. W tym roku Komitet Wykonawczy na temat przewodni konkursu wybrał następujące produkty:

- Danie mięsne skomponowane na bazie łopatki wieprzowej z kością, móżdżku wieprzowego, mąki gryczanej i polskiego jabłka.


- Danie rybne przygotowane z jesiotra z dodatkiem ziemniaka oraz lubczyku.Oba dania muszą zawierać 50% warzyw, roślin lub ziół, w tym wykorzystane trzy dowolne dodatki według uznania kandydata.


Wykorzystanie gotowych produktów do przygotowania dań jest zabronione, z wyjątkiem surowych warzyw obranych, wyczyszczonych, nieprzygotowanych w odpowiednie kształty. W Regulaminie konkursu Organizator dopuścił również użycie przez zawodników produktów marki CHEF.


Konkurs zostanie przeprowadzony na takich samych zasadach i wytycznych regulacyjnych ustanowionych przez Międzynarodowy Komitet Organizacyjny Bocuse d’Or. Należy podkreślić, że zasady konkursu są bardzo surowe, a każde spóźnienie wiąże się z otrzymaniem od jurorów punktów ujemnych. Nad przebiegiem całego konkursu będzie czuwał Head Chef Bocuse d’Or Poland 2018 Jarek Walczyk, za stronę techniczną odpowiada szef Łukasz Konik, zaś w jury konkursu zasiądą najlepsi szefowie kuchni z Polski i zagranicy, w tym szef kuchni z gwiazdkowej restauracji oraz zwycięzca Grand Finale w Lyonie. Konkurs poprowadzi miłośnik polskiej kuchni regionalnej Tomasz Jakubiak.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Marketingowcy najchętniej czytają "Media & Marketing Polska"

Z radością informujemy, że magazyn Media i Marketing Polska (MMP) oraz Serwis Internetowy MMP24 zostały bardzo wysoko ocenione przez wszystkich uczestników rynku reklamowego w badaniu popularności mediów przeprowadzonym przez blogerów ze ScreenLovers.

Pizzerie Stopiątka wygrywają z pandemią. Jak to się robi?

Branża gastronomiczna od wielu miesięcy przeżywa wielki kryzys. Ale są sieci, które się przed nim obroniły. Jedna z nich jest Stopiątka. Sieć pizzerii wzmocniła pozycję na rynku zarówno pod względem nowych otwarć, jak również sprzedaży.

Rosolove ­- twórcy Grupy Warszawa produkują buliony

Marka Rosolove to pieć gotowych do użycia, naturalnych bulionów, które mają być alternatywą dla kostek rosołowych i warzywnych. Kreuja ją twórcy Grupa Warszawa, którzy już myślą o ekspansji swojego produktu.

Rzuć wszystko i otwórz piekarnię

Są małymi, często rodzinnymi biznesami. Z dużymi sklepami nie mogą konkurować ani ceną, ani dostępnością produktów, a mimo to rzemieślniczych piekarni w Polsce stale przybywa. Co stoi za ich sukcesem i na co warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się rzucić wszystko, by piec razowce na zakwasie?

WSKAŹNIK RENTOWNOŚCI SPRZEDAŻY

Potrafisz odpowiedzieć na pytanie, czy twoja firma przynosi zyski? Jeżeli tak, to czy można je zoptymalizować? Poniżej znajdziesz parę pomysłów na poprawę zdolności finansowych.

Zebrania personelu - jak je robić z głową?

W poprzednim artykule cyklu "Sztuka obsługi" opisywaliśmy, dlaczego organizowanie spotkań indywidualnych i regularna ewaluacja pracowników są kluczowe w budowaniu zespołu. W majowym odcinku przyjrzymy się zebraniom grupowym. Jak mogą przysłużyć się do budowania zdrowej organizacji?

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej