x

Filmy do zjedzenia

Kategoria: Lifestyle - książki    15.02.2018

W dniach 18-22 lutego już po raz 12. na festiwalu Berlinale odbędzie się sekcja kina kulinarnego. Motto tegorocznej edycji to: "Life is delicate".

W ramach Kulinarisches Kino pokazywane są filmy, które na różne sposoby poruszają tematykę kulinariów. W tym roku w programie znajdzie się 8 dokumentów, m.in.: „Chef Flynn”, „Cuban Food Stories”, „The Quest of Alain Ducasse” czy „Our Blood Is Wine” o winiarstwie w Gruzji. W tym roku pojawi się również jedna fabuła: film „Ramen Teh” o mężczyźnie, który wyrusza w podróż po Singapurze, aby dowiedzieć się o przeszłości swoich nieżyjących rodziców, a przy okazji stopniowo odkrywa tajemnice ramenu. Jak co roku po projekcjach odbędą się dyskusje z udziałem twórców filmu oraz innych gości specjalnych, a także kolacje inspirowane filmami, które w tym roku przygotują m.in.: Thomas Buhner, Sonja Fruhsammer, Michael Kempf, Flynn McGarry czy The Duc Ngo. Kulinarisches Kino było pierwszą tego typu inicjatywą na światowych festiwalach filmowych i zapoczątkowało nurt, który teraz rozwija się na całym świecie. Część z filmów prezentowanych w Berlinie trafi potem na ekrany polskich kin.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

"The Matcha Cookbook" Nicole Pisani i Kate Adams

Cukiernicy na całym świecie coraz częściej wykorzystują w deserach japońską sproszkowaną zieloną herbatę matcha. Rzadko jednak stosuje się ją do przygotowania niesłodkich potraw. A szkoda, bo charakteryzuje się nie tylko intensywnym kolorem, ale także głębokim aromatem i smakiem.

Kolejny Fine Dining Week już w lutym

W dniach 7 - 18 lutego 2018 roku, odbędzie się czwarta edycja Fine Dining Week. Festiwal poświęcony polskiej scenie fine - diningu obejmie swoim zasięgiem cztery miasta: Warszawę, Poznań, Wrocław oraz Kraków.

"Dietojarska kuchnia żydowska" Fani Lewando

Fania Lewando zdecydowanie wyprzedzała swoją epokę. Polska kucharka żydowskiego pochodzenia w latach 1988-1941 otworzyła w Wilnie pierwszą w Polsce koszerną restaurację wegetariańską.

"Wege" Jamiego Olivera

To pierwsza w całości wegetariańska książka Jamiego Olivera. Propagator prostego, szybkiego gotowania, restaurator i rewolucjonista brytyjskich stołówek szkolnych w swoich przepisach zawsze wykorzystywał sporo warzyw.

"Alimentari" Lindy i Paula Jonesów

"Alimentari" to po włosku określenie sklepu spożywczego. To także nazwa rodzinnej restauracji oraz delikatesów Lindy i Paula Jonesów na przedmieściach Melbourne. Aktualnie mają oni dwa lokale z kuchnią włoską i bliskowschodnią.

"Śniadanka z czterech stron świata" Vanessy Lewis

W "Śniadankach z czterech stron świata" Vanessa Lewis wraca do smaków z dzieciństwa, a także przedstawia tradycje śniadaniowe z różnych krajów.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej