x

Filmy do zjedzenia

Kategoria: Lifestyle - książki    15.02.2018

W dniach 18-22 lutego już po raz 12. na festiwalu Berlinale odbędzie się sekcja kina kulinarnego. Motto tegorocznej edycji to: "Life is delicate".

W ramach Kulinarisches Kino pokazywane są filmy, które na różne sposoby poruszają tematykę kulinariów. W tym roku w programie znajdzie się 8 dokumentów, m.in.: „Chef Flynn”, „Cuban Food Stories”, „The Quest of Alain Ducasse” czy „Our Blood Is Wine” o winiarstwie w Gruzji. W tym roku pojawi się również jedna fabuła: film „Ramen Teh” o mężczyźnie, który wyrusza w podróż po Singapurze, aby dowiedzieć się o przeszłości swoich nieżyjących rodziców, a przy okazji stopniowo odkrywa tajemnice ramenu. Jak co roku po projekcjach odbędą się dyskusje z udziałem twórców filmu oraz innych gości specjalnych, a także kolacje inspirowane filmami, które w tym roku przygotują m.in.: Thomas Buhner, Sonja Fruhsammer, Michael Kempf, Flynn McGarry czy The Duc Ngo. Kulinarisches Kino było pierwszą tego typu inicjatywą na światowych festiwalach filmowych i zapoczątkowało nurt, który teraz rozwija się na całym świecie. Część z filmów prezentowanych w Berlinie trafi potem na ekrany polskich kin.

 

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej