Pierwsza edycja Kulinarnego Pucharu Polski odbyła się w 2000 roku. Od tego czasu w regulaminie konkursu nastąpiło wiele zmian, które miały na celu dopasowanie go do zmieniających się standardów w świecie gastronomii, ale nie tylko. Organizatorom zależało również na tym, by w jak najbardziej rzetelny sposób dokonywać wyboru kulinarnych mistrzów. I tak w 2014 roku rozszerzono pole rywalizacji o dodatkową konkurencję - deser. Zmodyfikowano również system oceniania. W 2017 roku Kulinarny Puchar Polski odbył się w nowej formule. Wszyscy uczestnicy nominowani wzięli udział w dwudniowym finale przygotowując zarówno przystawkę i deser, jak i danie główne. Najlepszy z najlepszych został wybrany na podstawie punktacji przyznanej przez Jurorów za wszystkie trzy dania.
W 2018 roku organizatorzy KPP serwują kolejną porcję zmian. Przede wszystkim, zgodnie z decyzją Rady Programowej, zwiększy się liczba jurorów oceniających kucharzy. Co ważniejsze, zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego dnia finału umiejętności uczestników będą weryfikowane przez Jury, w skład którego wchodzić będą szefowie kuchni zarówno z Polski jak i zza granicy - minimum 5 sędziów degustacyjnych (w tym 3 zza granicy) i dwóch technicznych (w tym 1 zza granicy). Międzynarodowy, a co najważniejsze, stały skład Jury na cały okres trwania konkursu to zmiana, która ma zapewnić jeszcze większą transparentność w systemie oceniania. Jurorzy będą mieli pełen obraz umiejętności danego uczestnika, a to z pewnością pozwoli na jego jeszcze bardziej rzetelną ocenę. – objaśnia Agnieszka Glamowska, Dyrektor Projektu. W tegorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski finaliści muszą również nastawić się na przygotowanie nieco większej niż do tej pory porcji dania głównego, którego gramatura powinna wynosić pomiędzy 210-250 g. Kulinarny Puchar Polski odbędzie się w dn. 2-3 października br. podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL. Już dziś zapraszamy do kibicowania najlepszym w Polsce młodym adeptom sztuki kulinarnej.
Więcej informacji o konkursie na www.kpp.mtp.pl oraz www.facebook.com/kulinarny.


Kulinarny Puchar Polski 2018 - nadchodzą zmiany


W dniach 2-3 października br. odbędzie się już 18. edycja Kulinarnego Pucharu Polski. Konkurs na przestrzeni lat ewoluował, zarówno pod względem umiejętności zawodników jak i w obszarze regulaminu. W tym roku kolejne zmiany.
Zobacz także

FUNDAMENT GOŚCINNOŚCI

Miesiąc po wizycie w restauracji zwykle nie pamiętamy tego, co jedliśmy, za to doskonale pamiętamy, jak zostaliśmy obsłużeni. Mimo że przychodzimy do restauracji przede wszystkim dla dobrego jedzenia, a nie wyjątkowej obsługi, jedno bez drugiego nie istnieje.

DLACZEGO RESTAURACJE UPADAJĄ - PERSONEL

Niezależnie od tego, w jakim modelu gastronomicznym działa nasza firma, świadomość tego, w którym miejscu znajduje się próg jej rentowności, jest bardzo istotna.

NIE DO KOŃCA ZRÓWNOWAŻONE

Polscy barmani są świetni. Rodzima scena rośnie w siłę i doskonale radzi sobie z wdrażaniem światowych trendów. Polska mentalność sprawia jednocześnie, że chcemy więcej, mocniej i szybciej.

Sfinks Polska z nowym zarządem

Rada Nadzorcza Sfinks Polska powołała zarząd spółki na nową, pięcioletnią kadencję. 4-osobowy zarząd rozpoczął działanie od 6 lutego 2019. Do Sfinks Polska należą 4 sieci gastronomiczne: Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK.

Lejek sprzedażowy restauracji

Zwizualizowanie poszczególnych etapów lejka sprzedażowego restauracji pozwala na lepsze zrozumienie podróży, jaką odbywa gość, począwszy od momentu, w którym zaistniała ona w jego świadomości, aż do chwili, w której stał się on lojalnym klientem.

Proste sposoby na poprawę food costu

Na rynku wciąż widoczna jest niska świadomość dotycząca działań pozwalających na kontrolę i optymalizację food costu. Przedstawiamy kilka prostych metod prowadzących do obniżenia tego wskaźnika.
Inne kategorie
Akademia Horeca


Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

