x

Kulinaria na Festiwalu Nowe Epifanie

Kategoria: Lifestyle - książki    13.02.2018

Festiwal odbędzie się w dniach 14.02-25.03 w Warszawie a motywy przewodnie części kulinarnej to: post, przednówek i prostota.

Z okazji festiwalu niektóre restauracje wprowadzają specjalne festiwalowe menu postne i inicjatywa rozwija się z każdym kolejnym rokiem. Kuratorką kulinarną festiwalu jest Monika Kucia.

Podczas tegorocznej edycji odbędą się:

- 24 lutego: warsztaty dobroczynne Krystyną Zgódką, gospodynią na plebanii, dla podopiecznych Wspólnoty Sant'Egidio 

- 27 lutego w Centrum Sztuki Współczesnej: Bieda Król - wydarzenie artystyczno-kulinarne o resztkach i śmieciach, i o tym, co popsute i niechciane, a co może dać nam zaskakująco dużo. Wydarzenie przygotowane wspólnie z: Alicją Patanowską i Michałem Czekajło w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Pojawią się: niezwykła porcelana we fragmentach, jadalne pleśnie, a na pile zagra Anna Bojara-Czarnecka

- 10 marca: warsztaty historyczne "Królowie postu: ocet, miód i chrzan" w Pałacu w Wilanowie

- 13 marca: na temat kuchni postnej i roślinnej z Martą Dymek i Pawłem Bravo


Szczegółowy opis znajdziecie na stronie: http://noweepifanie.pl/wszystkie-wydarzenia-festiwalu/#Kulinaria

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

We właściwym rytmie

Przepisy zebrane w jednym miejscu, z wyraźnym zaznaczeniem odpowiednich właściwości zdrowotnych produktów stają się przydatnym podręcznym vademecum. Bo jak poczytamy o składnikach, poznamy schemat działania, to bez problemu sami będziemy komponować swoje dania, trzymając się odpowiednich zasad.

Na dobry początek

Fern Green, "Breakfast. Morning, noon and night", wyd. Hardie Grant Books 2015

"Cook, eat, repeat, ingredients, recipes and stories" Nigelli Lawson

Nigella Lawson to kobieta instytucja: autorka książek i gospodyni programów nazywana kulinarną boginią. Jak mało kto potrafi nie tylko dzielić się wiedzą i instrukcjami, ale także w sugestywny, zmysłowy sposób o jedzeniu opowiadać.

Moc świeżości

Cytrusy - wydawałoby się, że ich zastosowanie jest oczywiste. Jednak nawet szefowie kuchni nie zdają sobie sprawy, w jak wielu daniach można je wykorzystywać. Grejpfruty, pomelo, yuzu, bergamotka czy mandarynka to tylko kilka przykładów wysokiej jakości owoców cytrusowych dostępnych w Polsce.

"Gościnność od kuchni" Patrycji Siwiec, Adama Chrząstowskiego i Adama Pawłowskiego

Patrycja Siwiec i Adam Pawłowski, dziennikar­ka i sommelier, autorzy książki "Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii" sprzed dwóch lat, tym razem spojrzeli na organizm restauracyjny z innej perspektywy - nie tylko z sali, ale także od kuchni.

W TYGLU BISTRONOMII

Z czym kojarzy się francuska kuchnia? Albo z fine diningiem, albo z bistro. Niezobowiązująca restauracja z luźną atmosferą, prostym, klasycznym jedzeniem, często serwująca lunche - tak można zdefiniować bistro.

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej