x

Powidoki Bistro

Kategoria: Miejsca    21.12.2017

Nad Wisłą w Warszawie, przy Bulwarach Wiślanych, na tyłach Muzeum Sztuki Nowoczesnej, otworzyło się w sierpniu Bistro Powidoki.

Miejsce proponuje kuchnię Azji Wschodniej z wykorzystaniem polskich regionalnych składników. Twórcą Powidoków jest właściciel kilku kawiarni oraz palarni kawy Czarna Fala – Paweł Hoffman. Szefem kuchni jest Jae Ho Jun – Koreańczyk z Seulu, znany m.in. z Nocnego Marketu i restauracji Omami, zwany „Czesiem z Pragi”. Menedżerką jest Martyna Sarbak. Powidoki mają 60 miejsc siedzących, w sezonie dodatkowo 40 miejsc na zewnątrz. W menu znajdziemy m.in. tatar wołowy na gruszce nashi; bulgogi na ryżu ze świeżym awokado, blanszowanym jarmużem, jajkiem w koszulce i kimchi; czy smażoną dynię w chrupiącej panierce i słodko-ostrym koreańskim sosie. Za przekąski zapłacimy tu 10-24 zł, dania główne 25-38 zł. Karta alkoholi obejmuje rzemieślnicze piwa butelkowe, selekcję 10 win z Europy i Nowego Świata, a także 10 koktajli alkoholowych, w tym dwa na bazie kawy. We wnętrzach odbywają się wystawy – aktualnie zdjęć Tadeusza Rolke.

Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Fuego by Bracia Collins w Warszawie - dla fanów motoryzacji i mięsa

Miks motoryzacji i "zdrowego fast foodu" to pomysł na gastronomiczny koncept braci Collins, czyli Grega i Rafała, znanych z programu "Odjazdowe Bryki Braci Collins". Ceny dań umiarkowane, z jednym wyjątkiem - szokuje oferta złotego burgera za 299 zł z użyciem 24-karatowego jadalnego złota.

MAX Premium Burgers już w Poznaniu!

14 sierpnia o godzinie 10 swoje drzwi dla gości otworzyła pierwsza restauracja szwedzkiej sieci MAX Premium Burgers w Poznaniu.

Michał Gniadek szefem kuchni w Bistro Barze WuWu

Michał Gniadek, szef kuchni restauracji Zoni, będzie teraz dowodził także w Bistro Baru WuWu. Zabiera gości WuWu w całkowicie inne rejony kulinarne niż te, które są znane z siostrzanej Zoni.

2am: dessertbar kończy 10 lat

Z tej okazji barmani, Kamil Foltan i Suichi Ofuchi wspólnie z Janice Wong i zespołem dessert-baru przygotują specjalne menu. Wydarzenie odbedzie się 11 października w 2am dessertbar w Singapurze.

Świąteczny catering w restauracjach Artura Jarczyńskiego

Boże Narodzenie tuż tuż! Sprawdzamy jakie świąteczne menu na wynos (lub z dostawą do domu) przygotowały warszawskie restauracje Der Elefant, Podwale 25 Kompania Piwna i U Szwejka, Otto Pompieri, Jeff`s.

ZATOKA SMAKÓW

Dokładnie w połowie drogi między Zatoką Pucką a Bałtykiem spróbujemy dań nawiązujących do bogactwa kuchni kaszubskiej. Szefem kuchni jest Bartosz Warmowski - laureat plebiscytu Mistrzowie Smaku 2018, w którym zdobył tytuł Kucharza Roku 2018 na Pomorzu.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej