x

Longway Cocktail & Vodka Bar

Kategoria: Miejsca    21.12.2017

W połowie sierpnia powstał w Katowicach pierwszy na Śląsku cocktail & vodka bar Longway. Twórcami miejsce są trzej barmani - Witold Pietranik, Marek Muszer i Jakub Leduchowski.

Ideą właścicieli jest rozwijanie w Katowicach kultury picia koktajli i propagowanie sztuki picia wódki. Longway ma w ofercie ponad 250 wódek z całego świata. Najciekawsze z nich to gdańska wódka Machandel, chińska wódka z żeńszeniem i polskie wódki Vestal oraz Młody Ziemniak. Kieliszek wódki (50 ml) kosztuje tu od 6 do 28 zł, koktajle od 14 do 19 zł. W cenie kieliszka wódki podaje się specjalnie dobrane drobne przekąski np. tartinkę z kawiorem do rosyjskiej wódki Bieluga. Poza tym bar ma w karcie kilka dań jak kanapka klubowa, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem czy kanapka z pieczonym rostbefem. Longway mieści się w lokalu po kultowym katowickim pubie z lat 90. – Longman, przy ulicy Gliwickiej. Ma najdłuższy bar w Katowicach 9,6 m, przy którym usiądzie 28 osób. Łącznie lokal ma 60 miejsc siedzących.

ul. Gliwicka 10, Katowice

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej