x

Artur Grajber naczelnym szefem kuchni Belvedere GourmetGroup

Kategoria: Ludzie    18.12.2017

Do niedawna pracował jako szef kuchni w restauracji Genesis w Warszawie, a wcześniej przez wiele lat jako szef kuchni hotelu Sheraton


Artur Grajber urodził się w Warszawie w 1969 roku. Swoją przygodę z gastronomią rozpoczął w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Poznańskiej. To tam właśnie nasiąknął miłością do zawodu kucharza. Jako uczeń miał praktyki w najlepszych warszawskich restauracjach. W ich kuchniach nauczył się kreatywności podczas komponowania potraw, a także pieczołowitości w dobieraniu produktów.
W 1990 roku Artur rozpoczął pracę w restauracji „Parnas”. Była to pierwsza restauracja w Polsce z kapitałem i standardami rodem z Zachodu. Następnie, już jako szef zmiany, brał udział w ponownym otwarciu Hotelu Bristol w 1992 roku. I tu dał się poznać jako świetny kucharz i menedżer.  Nic więc dziwnego, że w 1997 roku otwierał warszawską Restaurację 99 już jako szef kuchni. Także dzięki jego pracy i oddaniu, lokal zdobył niebawem tytuł restauracji roku.
Kariera Artura Grajbera rozwijała się równie szybko w XXI wieku. W 2000 roku otwierał pierwszy mini browar i restaurację Soma na polskim rynku. Dwa lata później związał się z siecią Starwood. W 2003 roku jako pierwszy polski szef kuchni otwierał pięciogwiazdkowy sieciowy hotel Westin Warsaw, w którym  wprowadził nowatorską wówczas kuchnie Fusion.  Dzięki pracy Artura  i zaangażowaniu jego zespołu obiekt otrzymał dwa razy z rzędu nagrody dla najlepszego hotelu sieci Westin w Europie.
Następnie aż przez dziesięć lat, od 2006 do 2016 roku, Artur Grajber był szefem kuchni w hotelu Sheraton w Warszawie.  Przy okazji miał możliwość współpracy przy otwarciach nowych hoteli sieci Starwood w Polsce. Od maja do grudnia 2017 roku kierował kuchnią warszawskiej restauracji Genesis.
Jak widać Artur Grajber pracuje w gastronomii nieprzerwanie od 1990 roku. Przez ten czas brał udział zarówno w otwieraniu nowych lokali, jak i w kierowaniu kuchniami już istniejących restauracji oraz hoteli. Liczne podróże oraz praca w międzynarodowym gronie pozwoliły mu poszerzyć horyzonty, a także rozwinąć kulinarne pasje.
Szczególne miejsce w résumé zawodowym Artura zajmują wszelkiego rodzaju imprezy bankietowe. Dyrygował już kuchnią podczas wydarzeń, w których brało udział od kilku do kilku tysięcy osób. Były to zarówno jednodniowe eventy, jak i kilkudniowe bankiety o nierzadko bardzo wysokiej randze. Zwłaszcza w trakcie tych ostatnich liczy się dobre planowanie, logistyka i odpowiednie zarządzanie zespołem ludzkim. Są to umiejętności, które Artur Grajber posiadł w doskonałym stopniu.
Osobiście miał okazję gotować dla wielu znanych artystów, polityków, a nawet członków rodzin królewskich. W sztuce kulinarnej Artur uwielbia wyzwania. Szczególną estymą darzy kuchnię polską i rodzime produkty. Nadaje im nowoczesny smak oraz wygląd, szanując jednocześnie tradycję.
Od 2 stycznia 2018 roku Artur Grajber dołączy do prestiżowej marki Belvedere Gourmet Group ,  w której szeregach obejmę stanowisko Naczelnego Szefa Kuchni. Pierwszym zadaniem dla nowego Szefa Naczelnego będą nowe inwestycje jakie planuje wprowadzić na rynek polski firma.                                            Swoim wieloletnim doświadczeniem przyczyni się również do podniesienia atrakcyjności  oferty Cateringu Belvedere by Design.  
 „Arturowi życzę, aby Jego praca i zamiłowanie do zawodu ciągle się rozwiało oraz obfitowało w wiele wydarzeń i imprez kulinarnych w których będziemy razem uczestniczyć.”  -  mówi Prezes Gourmet Group Artur Zymerman

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Nobu Warsaw - połączenie smaków i emocji

Jak pogodzić kreatywność z powtarzalnością? O wyzwaniach, składnikach, rekrutacji i umami rozmawialiśmy z szefem kuchni restauracji Nobu Yannickiem Lohou i szefem sushi Artemym Lopatinem.

Nagi szef podbija świat

Zostawiając brexitowe smutki w domu, Jamie Oliver Restaurant Group postawiła na międzynarodowy rozwój. Jonathan Knight, international managing director, oraz Nick Shapira, business development and strategy director, rozmawiając z Flavią Fresią o strategii i celach firmy.

Tomasz Janiczek nowym szefem kuchni w Opasłym Tomie

Miejsce Flavii Borawskiej za sterami kuchni warszawskiej restauracji Opasły Tom zajął Tomasz Janiczek. Młody szef kuchni zaprasza na dania sentymentalne, które otulają, rozgrzewają i przypominają idylliczne dzieciństwo.

Jerome Pagnier: rzeźnicy XXI wieku

Jak będziemy jeść w 2050 r.? Czy i dlaczego restauratorzy powinni inwestować w roślinne zamienniki mięsa? Czy steak house’y przetrwają wegańską rewolucję? Swoimi refleksjami na te i inne tematy podzielił się z nami Jerome Pagnier, dyrektor zarządzający w hiszpańskim start-upie Foods for Tomorrow.

Witold Iwański z nowym wyzwaniem

27 listopada br. podczas gali Gault & Millau we Wrocławiu Witold Iwański ogłosił, że po 5 latach odchodzi z restauracji Aruana w hotelu Narvil w Serocku.

Tomasz Deker z tytułem Prix Au Chef Pâtissier 2020!

The International Academy of Gastronomy przyznało wyróżnienia pięciu najlepszym cukiernikom w Europie. Tytuł Prix Au Chef Pâtissier 2020 otrzymał Tomasz Deker. Gratulujemy!

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej