Artur Grajber naczelnym szefem kuchni Belvedere GourmetGroup
Kategoria: Ludzie

Do niedawna pracował jako szef kuchni w restauracji Genesis w Warszawie, a wcześniej przez wiele lat jako szef kuchni hotelu Sheraton


Artur Grajber urodził się w Warszawie w 1969 roku. Swoją przygodę z gastronomią rozpoczął w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Poznańskiej. To tam właśnie nasiąknął miłością do zawodu kucharza. Jako uczeń miał praktyki w najlepszych warszawskich restauracjach. W ich kuchniach nauczył się kreatywności podczas komponowania potraw, a także pieczołowitości w dobieraniu produktów.
W 1990 roku Artur rozpoczął pracę w restauracji „Parnas”. Była to pierwsza restauracja w Polsce z kapitałem i standardami rodem z Zachodu. Następnie, już jako szef zmiany, brał udział w ponownym otwarciu Hotelu Bristol w 1992 roku. I tu dał się poznać jako świetny kucharz i menedżer.  Nic więc dziwnego, że w 1997 roku otwierał warszawską Restaurację 99 już jako szef kuchni. Także dzięki jego pracy i oddaniu, lokal zdobył niebawem tytuł restauracji roku.
Kariera Artura Grajbera rozwijała się równie szybko w XXI wieku. W 2000 roku otwierał pierwszy mini browar i restaurację Soma na polskim rynku. Dwa lata później związał się z siecią Starwood. W 2003 roku jako pierwszy polski szef kuchni otwierał pięciogwiazdkowy sieciowy hotel Westin Warsaw, w którym  wprowadził nowatorską wówczas kuchnie Fusion.  Dzięki pracy Artura  i zaangażowaniu jego zespołu obiekt otrzymał dwa razy z rzędu nagrody dla najlepszego hotelu sieci Westin w Europie.
Następnie aż przez dziesięć lat, od 2006 do 2016 roku, Artur Grajber był szefem kuchni w hotelu Sheraton w Warszawie.  Przy okazji miał możliwość współpracy przy otwarciach nowych hoteli sieci Starwood w Polsce. Od maja do grudnia 2017 roku kierował kuchnią warszawskiej restauracji Genesis.
Jak widać Artur Grajber pracuje w gastronomii nieprzerwanie od 1990 roku. Przez ten czas brał udział zarówno w otwieraniu nowych lokali, jak i w kierowaniu kuchniami już istniejących restauracji oraz hoteli. Liczne podróże oraz praca w międzynarodowym gronie pozwoliły mu poszerzyć horyzonty, a także rozwinąć kulinarne pasje.
Szczególne miejsce w résumé zawodowym Artura zajmują wszelkiego rodzaju imprezy bankietowe. Dyrygował już kuchnią podczas wydarzeń, w których brało udział od kilku do kilku tysięcy osób. Były to zarówno jednodniowe eventy, jak i kilkudniowe bankiety o nierzadko bardzo wysokiej randze. Zwłaszcza w trakcie tych ostatnich liczy się dobre planowanie, logistyka i odpowiednie zarządzanie zespołem ludzkim. Są to umiejętności, które Artur Grajber posiadł w doskonałym stopniu.
Osobiście miał okazję gotować dla wielu znanych artystów, polityków, a nawet członków rodzin królewskich. W sztuce kulinarnej Artur uwielbia wyzwania. Szczególną estymą darzy kuchnię polską i rodzime produkty. Nadaje im nowoczesny smak oraz wygląd, szanując jednocześnie tradycję.
Od 2 stycznia 2018 roku Artur Grajber dołączy do prestiżowej marki Belvedere Gourmet Group ,  w której szeregach obejmę stanowisko Naczelnego Szefa Kuchni. Pierwszym zadaniem dla nowego Szefa Naczelnego będą nowe inwestycje jakie planuje wprowadzić na rynek polski firma.                                            Swoim wieloletnim doświadczeniem przyczyni się również do podniesienia atrakcyjności  oferty Cateringu Belvedere by Design.  
 „Arturowi życzę, aby Jego praca i zamiłowanie do zawodu ciągle się rozwiało oraz obfitowało w wiele wydarzeń i imprez kulinarnych w których będziemy razem uczestniczyć.”  -  mówi Prezes Gourmet Group Artur Zymerman

Autor tekstu: ( red. )
Zobacz także
Bogdan Gałązka: orkisz niejedno ma imię

O orkiszu i kuchni średniowiecznej rozmawiamy z Bogdanem Gałązką, ekspertem marki Orkisz, szefem kuchni Gothic Restaurant na Zamku w Malborku, doktorantem UMK w Toruniu piszącym rozprawę pod kierunkiem profesora Jarosława Dumanowskiego o kuchni Jana Szyttlera.

MICHAŁ MOLENDA NOWĄ TWARZĄ AKADEMII INSPIRACJI MAKRO

Szef kuchni dołączył do zespołu Akademii Inspiracji MAKRO, gdzie swoje międzynarodowe doświadczenia wykorzysta do tworzenia nowych, atrakcyjnych tematów szkoleń dla branży gastronomicznej.

ZWYCIĘSTWO NA DUŻĄ SKALĘ

Mariusz Kucharczyk zwyciężył swoim daniem głównym w XI edycji Wine & Food Noble Night. O przygotowaniach do konkursu oraz o tym, jak zwycięstwo wpływa na popularność, rozmawiamy z szefem kuchni restauracji Boletus - Zamek Kliczków.

ODSZEDŁ GERARD BASSET

Nowy rok zaczął się od smutnej wiadomości dla branży winiarskiej. 16 stycznia w wieku 62 lat zmarł Gerard Basset.

ZROZUMIEĆ RAMEN

Maja Święcicka, Barbara Welento, Krzysztof Lesiecki w 2017 roku stworzyli Vegan Ramen Shop - miejsce, które szturmem zdobyło podniebienia zarówno wegan jak i mięsożerców. Kolejki ustawiające się przed lokalem zachęciły właścicieli do otwarcia drugiej lokalizacji.

Nowe rozdanie

Na początku roku powołano nowe stowarzyszenie profesjonalistów związanych z gastronomią. O planach działalności Polskiej Inicjatywy Kulinarnej (PIK) rozmawiamy z jej wiceprezesem, szefem kuchni Adamem Chrząstowskim.

inne kategorie
akademia horeca
Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem? Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej
Video
Food Service Summit 2019 - relacja II
Food Service Summit 2019 - relacja
Food Service Summit 2019 - Nabo, Talerzyki
Food Service Summit - Cool Cat
Food Service Summit 2019 - Ale Wino
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Tadeusz Müller
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Marta Glinka & Joanna Mróz
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Natalia Drobnik & Dawid Kaźmierczak
Zapowiedź Food Service Summit 2019 - Agnieszka Kręglicka
Food Service Summit 2018 - relacja
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 6
KARTA NAPOJÓW - ODCINEK 5
więcej