x

Bistro Z

Kategoria: Miejsca    06.11.2017

Anna Klajmon i Mateusz Czekierda są właścicielami i szefami kuchni Bistro Z przy ul. Ząbkowskiej na warszawskiej Pradze. Lokal otworzył się w lipcu tego roku. Bistro Z koncentruje się na prostym jedzeniu, opartym na dobrym produkcie w dobrej cenie.

Tutejsza kuchnia przypomina smaki dzieciństwa. Szefowie pochodzą ze Śląska, przemycają więc w Warszawie śląskie smaki, np. kluski śląskie czy śląski żurek. Produkty kupowane są wyłącznie od sprawdzonych dostawców, np. warzywa pochodzą z gospodarstwa państwa Majlertów. Bistro Z karmi gości od śniadania do kolacji. Na śniadanie zjemy tu m.in. maślaną bułkę z domowym dżemem i twarogiem. Przystawki (18-30 zł) obejmują takie pozycje jak siekany tatar wołowy czy terrina z golonki. Wśród dań głównych (30-40 zł) znajdziemy pręgę wołową z ziemniakami z ogniska, schab z kością z puree ziemniaczanym i zasmażaną kapustą. Bistro Z serwuje także menu degustacyjne złożone z pięciu dań w cenie 80 zł. Szefem sali jest tu Daniel Antropik, który wspólnie z szefową kuchni dobiera wina do jedzenia. Karta alkoholi obejmuje wina niepopularne, niszowe, często naturalne. Mocniejsze alkohole również pochodzą od małych producentów, np. z Włoch. Serwowane tu piwa to klasyczne, owocowe i smakowe piwa browaru Hopium. Przy tworzeniu koktajli alkoholowych barmani korzystają z własnych syropów i smakowych wódek. Bistro Z ma 28 miejsc siedzących, a w sezonie w weekendy, kiedy zamykana jest ul. Ząbkowska, dodatkowe miejsca na zewnątrz.


ul. Ząbkowska 12, Warszawa

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej