x

Kolejna edycja festiwalu Smakuj Trójmiasto

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    16.10.2017

Już 22 października aromaty orientalnej kuchni uniosą się nad gdańskim Garnizonem Kultury. W Starym Maneżu odbędzie się azjatycka edycja Smakuj Trójmiasto - jednego z najpopularniejszych trójmiejskich festiwali kulinarnych.

Miłośnicy orientalnych smaków będą mogli zagłębić się w potrawach kuchni indyjskiej, japońskiej, tajskiej, wietnamskiej i innych. Najlepsze trójmiejskie i warszawskie restauracje przygotują różnego rodzaju nudle, ryże, owoce morza i wszelkie specjały, jakie oferuje dalekowschodnia kuchnia. Wielbiciele ramenu, zupy pho, sushi czy sajgonek z pewnością nie będą mogli narzekać na brak wyboru. Oczywiście nie zabraknie też orientalnych słodkości.

Oprócz gotowych do zjedzenia dań, podczas wydarzenia będzie można kupić także oryginalne produkty takie jak herbaty, sosy i przyprawy, designerskie gadżety, ręcznie robione miski, talerze i talerzyki zdobnictwem nawiązujące do kultury dalekiego wschodu, a ponadto również produkty partnera festiwalu - TaoTao i Vifon.
Dzięki różnorodności proponowanych specjałów każdy znajdzie coś dla siebie – prawdziwe ucztowanie czeka zarówno wielbicieli owoców morza czy mięs, jak i osoby będące na diecie bezglutenowej, roślinnej i innych.

Jak zwykle na Smakuj Trójmiasto nie zabraknie porywających dyskusji i prelekcji, pokazy i degustacje pozwolą Wam poznać tajemnice azjatyckiej kuchni, a nagrody konkursowe poszerzą uśmiechy. Na scenie Starego Maneżu rozgorzeją rozmowy na temat:
- nieodkrytych owoców Azji /Owoce Do Biura/
- sztuki kiszenia i fermentacji /Zakwasownia/
- najostrzejszych smaków Azji /Bollywood Lounge/
- bento: japońskiego lunchboxa /Dom sushi/
- drzewka bonsai w słoiku /Flora muzyka/
- Travelling with Taste /Poland by Locals/
Wszystko lepiej smakuje i bardziej cieszy w wyjątkowym towarzystwie, więc swój udział w festiwalu zaplanujcie z całą rodziną i przyjaciółmi. Do zobaczenia.

KIEDY?
22 października 2017
11:00 - 19:00

GDZIE?
Stary Maneż
Gdański Garnizon Kultury
ul. Słowackiego 23

WSTĘP
Kosz zakupu biletu wstępu to 10 zł*. Dzieci i młodzież do lat 17 zapraszamy bezpłatnie.
* płatność tylko gotówką

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/131183067474050/

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

XI Europejski Festiwal Smaku w Lublinie

Tegoroczna edycja festiwalu wpisana jest w oficjalny program obchodów 450 rocznicy podpisania Unii Lubelskiej. Impreza potrwa od 2 do 8 września.

Wspólny stół obejmujący całą Polskę

4 czerwca obchodzić będziemy 30 rocznicę pierwszych wolnych wyborów po II wojnie światowej. Z tej okazji dziennikarka Katarzyna Bosacka stworzyła ogólnopolską akcję "Menu Wolności". Celem jest wspólne, radosne świętowanie daty, która przyniosła wolność w Polsce.

WKRÓTCE WYPŁYWA TRANSATLANTYK

14-21 lipca br. w Łodzi odbędzie się festiwal filmowy Transatlantyk. Organizatorzy jak co roku przygotowali bogaty program Kina Kulinarnego. Sekcja Kina Kulinarnego odbędzie się w dniach 15-19 lipca 2017.

Veganuary, czyli roślinny styczeń w Delivery Week

Veganuary, czyli wegański styczeń to brytyjska inicjatywa, która zachęca do jedzenia wyłącznie roślinnych dań w styczniu. Jeśli chcecie spróbować zielonej diety, a nie macie pomysłu na codzienny jadłospis, skorzystajcie z oferty festiwalu Delivery Week.

WNĘTRZE CAMPO NAGRODZONE

Wrocławski Campo Modern Grill zaprojektowany przez Buck.Studio wygrał w międzynarodowym konkursie WIN Awards w Londynie. Restauracja zwyciężyła z projektami restauracji z Wielkiej Brytanii, Australii i Hongkongu. Projekt Campo był jedynym projektem z Polski nominowanym w tej edycji konkursu.

Debiut przewodnika Michelin dla Słowenii

Ukazał się przewodnik Michelin w całości poświęcony Słowenii. To mały kraj z zaledwie 2 milionami mieszkańców, ale już w pierwszej edycji przewodnika wyróżniono 52 restauracje, w tym jedną dwugwiazdkową i pięć jednogwiazdkowych.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej