x

Kolejna edycja festiwalu Smakuj Trójmiasto

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    16.10.2017

Już 22 października aromaty orientalnej kuchni uniosą się nad gdańskim Garnizonem Kultury. W Starym Maneżu odbędzie się azjatycka edycja Smakuj Trójmiasto - jednego z najpopularniejszych trójmiejskich festiwali kulinarnych.

Miłośnicy orientalnych smaków będą mogli zagłębić się w potrawach kuchni indyjskiej, japońskiej, tajskiej, wietnamskiej i innych. Najlepsze trójmiejskie i warszawskie restauracje przygotują różnego rodzaju nudle, ryże, owoce morza i wszelkie specjały, jakie oferuje dalekowschodnia kuchnia. Wielbiciele ramenu, zupy pho, sushi czy sajgonek z pewnością nie będą mogli narzekać na brak wyboru. Oczywiście nie zabraknie też orientalnych słodkości.

Oprócz gotowych do zjedzenia dań, podczas wydarzenia będzie można kupić także oryginalne produkty takie jak herbaty, sosy i przyprawy, designerskie gadżety, ręcznie robione miski, talerze i talerzyki zdobnictwem nawiązujące do kultury dalekiego wschodu, a ponadto również produkty partnera festiwalu - TaoTao i Vifon.
Dzięki różnorodności proponowanych specjałów każdy znajdzie coś dla siebie – prawdziwe ucztowanie czeka zarówno wielbicieli owoców morza czy mięs, jak i osoby będące na diecie bezglutenowej, roślinnej i innych.

Jak zwykle na Smakuj Trójmiasto nie zabraknie porywających dyskusji i prelekcji, pokazy i degustacje pozwolą Wam poznać tajemnice azjatyckiej kuchni, a nagrody konkursowe poszerzą uśmiechy. Na scenie Starego Maneżu rozgorzeją rozmowy na temat:
- nieodkrytych owoców Azji /Owoce Do Biura/
- sztuki kiszenia i fermentacji /Zakwasownia/
- najostrzejszych smaków Azji /Bollywood Lounge/
- bento: japońskiego lunchboxa /Dom sushi/
- drzewka bonsai w słoiku /Flora muzyka/
- Travelling with Taste /Poland by Locals/
Wszystko lepiej smakuje i bardziej cieszy w wyjątkowym towarzystwie, więc swój udział w festiwalu zaplanujcie z całą rodziną i przyjaciółmi. Do zobaczenia.

KIEDY?
22 października 2017
11:00 - 19:00

GDZIE?
Stary Maneż
Gdański Garnizon Kultury
ul. Słowackiego 23

WSTĘP
Kosz zakupu biletu wstępu to 10 zł*. Dzieci i młodzież do lat 17 zapraszamy bezpłatnie.
* płatność tylko gotówką

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/131183067474050/

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wielka Uczta Warszawska #2

Prowadzisz lokal gastronomiczny, jesteś kucharzem, producentem spożywczym, masz food trucka? Zgłoś się już teraz na drugą, tym razem zimową edycję wydarzenia!

Warszawska Strefa Jedzenia na Pasażu Wiecha

Warszawska Strefa Jedzenia to nowa odsłona doskonale znanego warszawiakom letniego festiwalu miejskiego organizowanego przez Domy Towarowe Wars Sawa Junior - "Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum". Co tydzień, od czwartku do soboty, królują tu prawdziwe hity street food’u.

KULINARNE WYZWANIE Z KRÓLEWSKĄ RYBĄ W ROLI GŁÓWNEJ

9 marca 2019 odbędą się Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra. Impreza ma charakter cykliczny, po raz pierwszy odbyła się w 2015 r. Piąta edycja wydarzenia po raz drugi z rzędu będzie częścią Kulinarnego Pucharu Polski.

Selgros fundatorem Wigilii Caritas dla niemal 10 tys. osób

To już 16 raz kiedy przy wigilijnym stole Caritas spotkają się samotni i potrzebujący. Współorganizatorem tego ważnego wydarzenia jest Selgros Cash&Carry, dzięki czemu może przyjąć ono charakter ogólnopolski. Firma przekazała na ten cel ponad 35 ton żywności.

MAKRO Polska wobec sytuacji epidemiologicznej

Kompleksowe wyposażenie placówek w środki dezynfekujące, prowadzenie kampanii informacyjnej nt. bezpieczeństwa i higieny, zwiększenie częstotliwości dezynfekcji wózków zakupowych - te i inne działania podejmuje MAKRO Polska w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

ZBLIŻAJĄ SIĘ I TARGI GASTRONOMICZNO-HOTELARSKIE PYSZNA POLSKA

Wydarzenie sygnowane przez Magdę Gessler odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2017 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Hasło tegorocznej imprezy to "Nawigacja po gastronomicznej i hotelarskiej mapie Polski".

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej