x

MAKRO Polska partnerem Gault&Millau Tour 2017

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    27.09.2017

Narracyjność jedzenia czy korzystanie z dóbr pola i łąki to najnowsze trendy w świecie gastronomii, MAKRO Polska prezentowało je na swoim stoisku podczas Gault&Millau Tour 2017. Sieć hurtowni była partnerem wszystkich czterech spotkań: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Sopocie.

Gault&Millau Tour 2017 to cykl spotkań, na których wręczane są nagrody dla najlepszych szefów kuchni w danym regionie. W Warszawie wyróżniono szefów z Polski Centralnej i Lubelszczyzny, z w Poznaniu – z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska, w Krakowie – z Małopolski, Podkarpacia i Bieszczad, a w Sopocie – z Pomorza, Kujaw, Warmii, Mazur i Podlasia. Partnerem Gault&Millau Tour była sieć hurtowni MAKRO Polska, która na wszystkich czterech spotkaniach zaprezentowała stoisko z najnowszymi trendami w świecie kulinariów i gastronomii. Trendy takie, jak: narracyjność jedzenia, prospołeczność restauracji czy korzystanie z dóbr pola i łąki ilustrowały produkty z oferty MAKRO: ser burrata, pachnotka, rukiew  wodna, kwiaty jadalne, cantucci. Więcej informacji goście mogli czerpać z „Trend Booków” wydanych przez MAKRO Polska specjalnie dla klientów z branży gastronomicznej.

Na spotkaniach przyznano nagrody w pięciu kategoriach: Szef Roku, Szef Jutra, Młody Talent, Kobieta Szef, Szef Kuchni Tradycyjnej. Wyróżnieni szefowie kuchni mogli przygotować dla gości swoje popisowe dania. W Poznaniu Dawid Szkudlarek (Młody Talent) zaprezentował ogony cielęce z marynowaną szalotką i młodym ziemniakiem, Daniel Myśliwiec (Szef Jutra, Kraków) – wędzonego karpia ze słoniną z mangalicy, wędzoną aronią, siemieniem lnianym, pistacjami i piklowaną cebulą, a Olga Lompa (Kobieta Szef, Sopot) – gęś sous-vide na puree z portulaką i jarmużem oraz sosem z karmelizowanej pigwy i musem z aronii. MAKRO Polska dostarczyło wysokiej jakości produkty do przygotowania powyższych potraw, inspirowanych najnowszymi trendami. Sieć hurtowni ufundowała również welcome drinki dla gości oraz przekazała laureatom i uczestnikom spotkań specjalne karty na zakupy w swoich halach z dedykowanymi ofertami i promocjami.

Gault&Millau Tour mają na celu integrowanie środowiska gastronomicznego, tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz poznania regionalnych smaków. Natomiast 27 listopada w Filharmonii Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się gala, na której zostaną wręczone nagrody najlepszym szefom kuchni w Polsce.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Browarnicy zrzeszeni

25 stycznia 2018 r. w Warszawie powstało Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych. Władze stowarzyszenia zapowiedziały, że niezwłocznie przystąpią do operacyjnego ustanowienia stowarzyszenia oraz organizacji jego prac.

Lexus Hybrid cuisine - zbliża się wielkimi krokami

11-13 kwietnia w ramach wydarzenia Lexus Hybrid Cuisine Warszawę odwiedzi siedmiu znakomitych szefów z czterech stron świata.

KULINARNY PUCHAR POLSKI 2017 - LISTA OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 września w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli Polagra Gastro i Invest Hotel. Przedstawiamy kolejne szczegóły.

SZEF PRZYSZŁOŚCI

Szef kuchni Water & Wine, konceptu działającego przy rozlewni Cisowianka Perlage w Drzewcach, otrzymał nagrodę od Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej - Chef D'Avenir (Szef Przyszłości).

Żołądkowa de Luxe pobiła rekord świata na Największy Toast Pod Ramię

18 października w krakowskim klubie Studio odbyło się wydarzenie bez precedensu. 1373 osób spotkało się w jednym miejscu o jednym czasie, żeby pobić rekord na Największy Toast Pod Ramię. Tym samym Żołądkowa de Luxe ustanowiła najlepszy w historii wynik i trafiła do księgi rekordów Guinnessa.

Konkurs Caffè Vergnano Best Barista 2019

Rusza piąta edycja ogólnopolskiego konkursu Caffè Vergnano Best Barista. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w nowej otwartej formule. Mogą w nim wziąć udział wszyscy bariści, niezależnie od marki kawy, na której pracują.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej