x

MAKRO Polska partnerem Gault&Millau Tour 2017

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    27.09.2017

Narracyjność jedzenia czy korzystanie z dóbr pola i łąki to najnowsze trendy w świecie gastronomii, MAKRO Polska prezentowało je na swoim stoisku podczas Gault&Millau Tour 2017. Sieć hurtowni była partnerem wszystkich czterech spotkań: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Sopocie.

Gault&Millau Tour 2017 to cykl spotkań, na których wręczane są nagrody dla najlepszych szefów kuchni w danym regionie. W Warszawie wyróżniono szefów z Polski Centralnej i Lubelszczyzny, z w Poznaniu – z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska, w Krakowie – z Małopolski, Podkarpacia i Bieszczad, a w Sopocie – z Pomorza, Kujaw, Warmii, Mazur i Podlasia. Partnerem Gault&Millau Tour była sieć hurtowni MAKRO Polska, która na wszystkich czterech spotkaniach zaprezentowała stoisko z najnowszymi trendami w świecie kulinariów i gastronomii. Trendy takie, jak: narracyjność jedzenia, prospołeczność restauracji czy korzystanie z dóbr pola i łąki ilustrowały produkty z oferty MAKRO: ser burrata, pachnotka, rukiew  wodna, kwiaty jadalne, cantucci. Więcej informacji goście mogli czerpać z „Trend Booków” wydanych przez MAKRO Polska specjalnie dla klientów z branży gastronomicznej.

Na spotkaniach przyznano nagrody w pięciu kategoriach: Szef Roku, Szef Jutra, Młody Talent, Kobieta Szef, Szef Kuchni Tradycyjnej. Wyróżnieni szefowie kuchni mogli przygotować dla gości swoje popisowe dania. W Poznaniu Dawid Szkudlarek (Młody Talent) zaprezentował ogony cielęce z marynowaną szalotką i młodym ziemniakiem, Daniel Myśliwiec (Szef Jutra, Kraków) – wędzonego karpia ze słoniną z mangalicy, wędzoną aronią, siemieniem lnianym, pistacjami i piklowaną cebulą, a Olga Lompa (Kobieta Szef, Sopot) – gęś sous-vide na puree z portulaką i jarmużem oraz sosem z karmelizowanej pigwy i musem z aronii. MAKRO Polska dostarczyło wysokiej jakości produkty do przygotowania powyższych potraw, inspirowanych najnowszymi trendami. Sieć hurtowni ufundowała również welcome drinki dla gości oraz przekazała laureatom i uczestnikom spotkań specjalne karty na zakupy w swoich halach z dedykowanymi ofertami i promocjami.

Gault&Millau Tour mają na celu integrowanie środowiska gastronomicznego, tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz poznania regionalnych smaków. Natomiast 27 listopada w Filharmonii Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się gala, na której zostaną wręczone nagrody najlepszym szefom kuchni w Polsce.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wyjątkowa edycja L’art de la cuisine Martell

Za nami 17. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej L’art de la cuisine Martell, która była pod wieloma względami wyjątkowa.

Zwycięzcy 19. edycji Kulinarnego Pucharu Polski

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski z restauracji Nifty no.20 poznańskiego Hotel Puro to laureaci pierwszego miejsca Kulinarnego Pucharu Polski. Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się 1-2 października w Poznaniu.

Walczyk szefem jury Kulinarnego Pucharu Polski

19. finał Kulinarnego Pucharu Polski, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w branży gastronomicznej, zaplanowano na 1-2 października 2019 r. Rywalizację kucharzy będzie obserwować i oceniać jury pod przewodnictwem Jarosława Walczyka.

Żołądkowa de Luxe pobiła rekord świata na Największy Toast Pod Ramię

18 października w krakowskim klubie Studio odbyło się wydarzenie bez precedensu. 1373 osób spotkało się w jednym miejscu o jednym czasie, żeby pobić rekord na Największy Toast Pod Ramię. Tym samym Żołądkowa de Luxe ustanowiła najlepszy w historii wynik i trafiła do księgi rekordów Guinnessa.

KUKBUK po raz czwarty wyróżnił lokalnych producentów

Ponad 450 produktów z 230 polskich firm, 20 laureatów i 2 wyróżnienia - to bilans 4. edycji konkursu KUKBUK Poleca. Jego celem jest wyróżnienie inicjatyw kulinarnych, rzemieślniczych oraz agroturystycznych, którym na sercu leży troska o smak, zdrowie, ludzi i przyrodę.

Nagrody Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2020 wręczone!

Tytuł Szefa Roku zdobył Darek Barański, szef kuchni restauracji Warszawska oraz Szóstka w Hotelu Warszawa. Nagrody najlepszym szefom w pięciu kategoriach wręczono podczas premiery Żółtego Przewodnika Gault&Millau na 2020 rok.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej