x

Restauracja La Maison

Kategoria: Miejsca    21.09.2017

Warszawska restauracja La Maison przy Chłodnej na Woli przeszła niedawno przez wiele zmian. Miejsce należy do Sandry Massoud i Arkadiusza Wilamowskiego.

Zalicza się do segmentu fine dining. W restauracji przeznaczonej na 40 osób można zjeść dania kuchni francuskiej z polskimi akcentami. Menu zmienia się bardzo często, dostępne jest menu a la carte (przystawki 22-70 zł, dania główne 60-120 zł) oraz menu degustacyjne (180 zł) w formie carte blanche. Od poniedziałku do piątku w ofercie są też business lunche. Wyróżnikiem jest własne akwarium z owocami morza, w tym głównie homarami, oraz unikatowe sosy, oferowane do większości dań. Zjemy tu przykładowo makrelę z morelami, foie gras z ananasem, przepiórkę z cukinią i puree ziemniaczanym. Szefem kuchni La Maison jest Arkadiusz Wilamowski, który ukończył szkołę kulinarną we Francji, a wcześniej pracował m.in. w łódzkim Revelo, londyńskim Alain Ducasse by Dorchester***, francuskim Le Petit Nice Passedat ***. W La Maison czeka na gości karta win składająca się z ok. 120 pozycji. Ponad 20 etykiet dostępnych jest na kieliszki. Aby podkreślić charakter francuskiej restauracji, 50 proc. karty win to etykiety francuskie, pozostałą część stanowią wina z całego świata, począwszy od Włoch, Hiszpanii, przez Polskę, kończąc na USA, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej oraz mniej popularnych kierunkach jak Maroko. Wnętrze jest eleganckie i proste. Stonowane kolory i otwarta kuchnia tworzą miłą, swobodną atmosferę.

ul. Chłodna 15, Warszawa

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej