x

Święto whisky ponownie w Warszawie

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    19.09.2017

Whisky Live Warsaw odbędzie się w 13-14 października w Sangate Hotel Airport. Festiwal to okazja poznania szerokiego spektrum kolorów, bukietów i smaków whisky. Dla fanów dobrego jedzenia nie zabraknie licznych atrakcji kulinarnych.

Tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw będzie 4. z kolei organizowaną w stolicy. Do dyspozycji wystawców oraz gości festiwalowych będzie przestrzeń festiwalowa o pow. ponad 2200 mkw. wypełniona stoiskami, sceną oraz innymi atrakcjami. Organizatorzy szacują, że w festiwalu weźmie udział blisko 70 wystawców, oferujących ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Spora część z nich - bezpłatna. Za droższe edycje trzeba będzie zapłacić dostępnymi na miejscu voucherami.


Whisky Live Warsaw to możliwość spotkań z zagranicznymi autorytetami, master blenderami, global ambasadorami (m.in. Georgie Bell) oraz przedstawicielami zagranicznych destylarni. Odbędą się też spotkania z uznanymi autorami książek o whisky, m.in. Ingvarem Ronde i Dominic’kiem Roskrow, na scenie zaś szereg prezentacji, wykładów oraz rozmów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w ramach zakupionego biletu.

W tym roku organizatorzy postanowili przyznać nagrodę dla najlepszej whisky festiwalowej - „Warsaw Whiskies Awards”. Każdy wystawca będzie mógł zgłosić do konkursu jedną whisky dostępną na swoim stanowisku. Wyboru najlepszego trunku dokona jury konkursowe, złożone z krajowych i zagranicznych autorytetów w tej dziedzinie. Ranking publiczności wskaże zaś trunek cieszący się największą popularnością wśród uczestników Whisky Live Warsaw.

Nie zabraknie w Warszawie atrakcji kulinarnych. Na specjalnie wydzielonej powierzchni festiwalowej zwanej „Zatoką Smaku” odbywać się będą warsztaty kulinarne, pokazy live cooking oraz food pairing z udziałem najlepszych szefów kuchni w kraju.

Program festiwalu uzupełnią takie atrakcje jak: wykład na temat inwestowania w whisky, Stacja Drum z unikatowymi, wiekowymi, limitowanymi butelkami, specjalne koktajlbary, sesje Masterclass, strefa z cygarami oraz sklep festiwalowy.

Więcej informacji: www.whiskylivewarsaw.com.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej