x

Święto whisky ponownie w Warszawie

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    19.09.2017

Whisky Live Warsaw odbędzie się w 13-14 października w Sangate Hotel Airport. Festiwal to okazja poznania szerokiego spektrum kolorów, bukietów i smaków whisky. Dla fanów dobrego jedzenia nie zabraknie licznych atrakcji kulinarnych.

Tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw będzie 4. z kolei organizowaną w stolicy. Do dyspozycji wystawców oraz gości festiwalowych będzie przestrzeń festiwalowa o pow. ponad 2200 mkw. wypełniona stoiskami, sceną oraz innymi atrakcjami. Organizatorzy szacują, że w festiwalu weźmie udział blisko 70 wystawców, oferujących ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Spora część z nich - bezpłatna. Za droższe edycje trzeba będzie zapłacić dostępnymi na miejscu voucherami.


Whisky Live Warsaw to możliwość spotkań z zagranicznymi autorytetami, master blenderami, global ambasadorami (m.in. Georgie Bell) oraz przedstawicielami zagranicznych destylarni. Odbędą się też spotkania z uznanymi autorami książek o whisky, m.in. Ingvarem Ronde i Dominic’kiem Roskrow, na scenie zaś szereg prezentacji, wykładów oraz rozmów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w ramach zakupionego biletu.

W tym roku organizatorzy postanowili przyznać nagrodę dla najlepszej whisky festiwalowej - „Warsaw Whiskies Awards”. Każdy wystawca będzie mógł zgłosić do konkursu jedną whisky dostępną na swoim stanowisku. Wyboru najlepszego trunku dokona jury konkursowe, złożone z krajowych i zagranicznych autorytetów w tej dziedzinie. Ranking publiczności wskaże zaś trunek cieszący się największą popularnością wśród uczestników Whisky Live Warsaw.

Nie zabraknie w Warszawie atrakcji kulinarnych. Na specjalnie wydzielonej powierzchni festiwalowej zwanej „Zatoką Smaku” odbywać się będą warsztaty kulinarne, pokazy live cooking oraz food pairing z udziałem najlepszych szefów kuchni w kraju.

Program festiwalu uzupełnią takie atrakcje jak: wykład na temat inwestowania w whisky, Stacja Drum z unikatowymi, wiekowymi, limitowanymi butelkami, specjalne koktajlbary, sesje Masterclass, strefa z cygarami oraz sklep festiwalowy.

Więcej informacji: www.whiskylivewarsaw.com.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

DelicioUS: kulinarna wyprawa przez smaki USA

Kuchnia amerykańska to nie tylko hamburgery i dania z grilla - udowodnia to program DelicioUS, którego celem jest przybliżenie przedstawicielom sektora handlowego i gastronomii oferty producentów amerykańskiej żywności.

Limitowana edycja butelki Coca-Cola autorstwa Karola Radziszewskiego

Wolność, dialog, szacunek i bycie razem ponad podziałami, niezależnie od różnic kulturowych, to wartości bliskie marce Coca-Cola.

Znamy zwycięzców Mistrzostw Burgerowych 2017

Kill Grill Burger & Sandwich Bar, Burger Park, Beef'N'Roll oraz Pasibus to laureaci czwartej edycji Mistrzostw Burgerowych na Festiwalu Food Trucków Żarcie Na Kółkach w Warszawie.

REKORDOWA EDYCJA FESTIWALU RESTAURANT WEEK!

Za nami absolutnie rekordowa edycja największego wydarzenia kulinarnego w Polsce. Wzięło w nim udział aż 85 tysięcy Gości w 36 miastach. Odwiedzili prawie 400 restauracji, pośród których znalazła się rekordowa liczba prawie 100 debiutantów.

Paco Pérez pomaga w Gdańsku

Paco Pérez, jeden z najwybitniejszych kucharzy świata, który prowadzi restaurację Arco w Olivii Star na stałe zadomowił się w Gdańsku, a teraz pomaga gdańskiemu szpitalowi zakaźnemu.

Restauracja Przyjazna Dzieciom

Każdy rodzic wie, że znalezienie w restauracji smacznego, ale i ciekawego posiłku dla malucha, może czasem stanowić wyzwanie. Aby ułatwić życie wszystkim, którzy chcą zabrać najmłodszych do restauracji, powstał program Restauracja Przyjazna Dzieciom.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej