x

Święto whisky ponownie w Warszawie

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    19.09.2017

Whisky Live Warsaw odbędzie się w 13-14 października w Sangate Hotel Airport. Festiwal to okazja poznania szerokiego spektrum kolorów, bukietów i smaków whisky. Dla fanów dobrego jedzenia nie zabraknie licznych atrakcji kulinarnych.

Tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw będzie 4. z kolei organizowaną w stolicy. Do dyspozycji wystawców oraz gości festiwalowych będzie przestrzeń festiwalowa o pow. ponad 2200 mkw. wypełniona stoiskami, sceną oraz innymi atrakcjami. Organizatorzy szacują, że w festiwalu weźmie udział blisko 70 wystawców, oferujących ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Spora część z nich - bezpłatna. Za droższe edycje trzeba będzie zapłacić dostępnymi na miejscu voucherami.


Whisky Live Warsaw to możliwość spotkań z zagranicznymi autorytetami, master blenderami, global ambasadorami (m.in. Georgie Bell) oraz przedstawicielami zagranicznych destylarni. Odbędą się też spotkania z uznanymi autorami książek o whisky, m.in. Ingvarem Ronde i Dominic’kiem Roskrow, na scenie zaś szereg prezentacji, wykładów oraz rozmów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w ramach zakupionego biletu.

W tym roku organizatorzy postanowili przyznać nagrodę dla najlepszej whisky festiwalowej - „Warsaw Whiskies Awards”. Każdy wystawca będzie mógł zgłosić do konkursu jedną whisky dostępną na swoim stanowisku. Wyboru najlepszego trunku dokona jury konkursowe, złożone z krajowych i zagranicznych autorytetów w tej dziedzinie. Ranking publiczności wskaże zaś trunek cieszący się największą popularnością wśród uczestników Whisky Live Warsaw.

Nie zabraknie w Warszawie atrakcji kulinarnych. Na specjalnie wydzielonej powierzchni festiwalowej zwanej „Zatoką Smaku” odbywać się będą warsztaty kulinarne, pokazy live cooking oraz food pairing z udziałem najlepszych szefów kuchni w kraju.

Program festiwalu uzupełnią takie atrakcje jak: wykład na temat inwestowania w whisky, Stacja Drum z unikatowymi, wiekowymi, limitowanymi butelkami, specjalne koktajlbary, sesje Masterclass, strefa z cygarami oraz sklep festiwalowy.

Więcej informacji: www.whiskylivewarsaw.com.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Już niedługo Singapore Food Festival 2020

Singapur słynie z kulinarnej różnorodności. Można w nim odkrywać smaki z wielu zakątków świata, zarówno te street foodowe, jak i te w restauracjach nagradzanych gwiazdkami Michelin. Singapore Food Festiwal (SFF) to ich święto - w tym roku po raz pierwszy od 27 lat odbędzie się w wirtualnej formie.

Massimo Bottura na Fine Dining Week! Ruszyły rezerwacje

Od 6 do 17 lutego 2019 w 7 lokalizacjach w Polsce odbędzie się kolejna edycja Fine Dining Week, festiwalu sztuki restauracyjnej w najlepszym wydaniu.

KULINARNE WYZWANIE Z KRÓLEWSKĄ RYBĄ W ROLI GŁÓWNEJ

9 marca 2019 odbędą się Mistrzostwa Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra. Impreza ma charakter cykliczny, po raz pierwszy odbyła się w 2015 r. Piąta edycja wydarzenia po raz drugi z rzędu będzie częścią Kulinarnego Pucharu Polski.

Ruszyły rezerwacje na Fine Dining Week

Zbliża się 7. edycja Fine Dining Week, festiwalu gwarantującego wyjątkowe przeżycia kulinarne serwowane przez najlepszych szefów kuchni.

WIOSENNA EDYCJA RESTAURANT WEEK

Około 400 restauracji z 35 polskich miast weźmie udział w wiosennej odsłonie Restaurant Week. Festiwal organizowany jest od 3 do 17 kwietnia, tym razem pod hasłem #SzanujJedzenie.

W Green Caffè Nero za kawę zapłacisz aplikacją

Sieć kawiarni Green Caffè Nero właśnie wprowadziła nową aplikację lojalnościową, dzięki której goście kawiarni będą mogli zbierać pieczątki na kawę, zapłacić za zamówienia, a nawet ofiarować kawę znajomym

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej