x

Święto whisky ponownie w Warszawie

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    19.09.2017

Whisky Live Warsaw odbędzie się w 13-14 października w Sangate Hotel Airport. Festiwal to okazja poznania szerokiego spektrum kolorów, bukietów i smaków whisky. Dla fanów dobrego jedzenia nie zabraknie licznych atrakcji kulinarnych.

Tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw będzie 4. z kolei organizowaną w stolicy. Do dyspozycji wystawców oraz gości festiwalowych będzie przestrzeń festiwalowa o pow. ponad 2200 mkw. wypełniona stoiskami, sceną oraz innymi atrakcjami. Organizatorzy szacują, że w festiwalu weźmie udział blisko 70 wystawców, oferujących ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Spora część z nich - bezpłatna. Za droższe edycje trzeba będzie zapłacić dostępnymi na miejscu voucherami.


Whisky Live Warsaw to możliwość spotkań z zagranicznymi autorytetami, master blenderami, global ambasadorami (m.in. Georgie Bell) oraz przedstawicielami zagranicznych destylarni. Odbędą się też spotkania z uznanymi autorami książek o whisky, m.in. Ingvarem Ronde i Dominic’kiem Roskrow, na scenie zaś szereg prezentacji, wykładów oraz rozmów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w ramach zakupionego biletu.

W tym roku organizatorzy postanowili przyznać nagrodę dla najlepszej whisky festiwalowej - „Warsaw Whiskies Awards”. Każdy wystawca będzie mógł zgłosić do konkursu jedną whisky dostępną na swoim stanowisku. Wyboru najlepszego trunku dokona jury konkursowe, złożone z krajowych i zagranicznych autorytetów w tej dziedzinie. Ranking publiczności wskaże zaś trunek cieszący się największą popularnością wśród uczestników Whisky Live Warsaw.

Nie zabraknie w Warszawie atrakcji kulinarnych. Na specjalnie wydzielonej powierzchni festiwalowej zwanej „Zatoką Smaku” odbywać się będą warsztaty kulinarne, pokazy live cooking oraz food pairing z udziałem najlepszych szefów kuchni w kraju.

Program festiwalu uzupełnią takie atrakcje jak: wykład na temat inwestowania w whisky, Stacja Drum z unikatowymi, wiekowymi, limitowanymi butelkami, specjalne koktajlbary, sesje Masterclass, strefa z cygarami oraz sklep festiwalowy.

Więcej informacji: www.whiskylivewarsaw.com.

„Food Service” jest patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Limitowana edycja butelki Coca-Cola autorstwa Karola Radziszewskiego

Wolność, dialog, szacunek i bycie razem ponad podziałami, niezależnie od różnic kulturowych, to wartości bliskie marce Coca-Cola.

PODSUMOWANIE RESTAURANT WEEK

W 378 najlepszych restauracjach i 30 miastach w całej Polsce przy wspólnym stole spotkało się 90 tys. osób - tak wyglądała kolejna edycja RW pod hasłem "Emocje na talerzach". Wyniki plebiscytu gości wiosennej edycji festiwalu zostały ogłoszone 17 maja br. na konferencji online.

1. edycja Warsaw Bubbles Day

To jedyny w Polsce festiwal promujący kulturę szampańską i prezentujący bogactwo szampańskich bąbelków. Wydarzenie odbędzie się już 22. września w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie.

Gęsina Na Św. Marcina

Od 8 listopada do 1 grudnia potrwa XI edycja slowfoodowej akcji "Gęsina na św. Marcina". Wybierzemy najlepsze polskie restauracje, które w tym okresie będą serwować przynajmniej trzy dania z gęsiną. Do udziału w imprezie Slow Food Polska zaprosił w tym roku ponad 100 restauracji.

Kolacja Charytwatywna w Poznaniu

Już 6. kwietnia o 19:00 w restauracji Figa odbędzie się kolacja charytatywna z okazji 10-lecia DRUŻYNA SZPIKU.

Warszawski Festiwal Piwa Bez Granic

Organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Piwa - we współpracy z Ambasadą USA - przygotowali specjalną, zdalną edycję festiwalu. Sceną WFP Bez Granic jest transmisja on-line, zestaw piw i amerykańskiej wołowiny można zamówić do domu lub spróbować w jednym z wybranych lokali.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej