x

Urodziny na zamku

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    15.09.2017

Dziesiąte urodziny obchodziła w tym roku restauracja Gothic Cafe. 26 sierpnia w gościnnych progach Zamku w Malborku odbyła się uroczysta kolacja.

Gościem specjalnym wydarzenia był Sławomir Korczak, mistrz cukiernictwa, laureat wielu konkursów, który na co dzień prowadzi piekarnię i cukiernię Polska European Bakery & Chocolate w Meksyku.
Bogdan Gałązka nie krył wzruszenia i podkreślał, że dekada to poważny staż dla każdej restauracji, biorąc pod uwagę specyfikę Gothic Cafe – lokalizację w murach Zamku w Malborku oraz to, że działa tylko sezonowo. Menu uroczystej kolacji nawiązywało do tradycyjnej kuchni Krzyżaków. Goście przy dźwiękach kryształowej harfy mogli pochylić się nad sześcioma medytacjami, bo tak nazwano poszczególne dania. Na stole pojawił się między innymi sandacz z łowisk Wielkiego Mistrza podawany z kalafiorem, rodzynkami i miodem pitnym czy duszony królik z szafranowym sosie z kopytkami i letnimi warzywami. Ważnym punktem programu było docenienie ciężkiej pracy całego zespołu. Szef kuchni wraz z współwłaścicielami Dorotą i Andrzejem Konefał osobiście podziękowali każdemu pracownikowi za wkład w sukces restauracji. Z okazji dziesięciolecia istnienia restauracji redakcja „Food Service” życzy szefowi Bogdanowi Gałązce oraz całej ekipie, aby nie zwalniali i zawsze słynęli ze swojej ponadprzeciętnej gościnności.Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wspólny stół obejmujący całą Polskę

4 czerwca obchodzić będziemy 30 rocznicę pierwszych wolnych wyborów po II wojnie światowej. Z tej okazji dziennikarka Katarzyna Bosacka stworzyła ogólnopolską akcję "Menu Wolności". Celem jest wspólne, radosne świętowanie daty, która przyniosła wolność w Polsce.

XI Europejski Festiwal Smaku w Lublinie

Tegoroczna edycja festiwalu wpisana jest w oficjalny program obchodów 450 rocznicy podpisania Unii Lubelskiej. Impreza potrwa od 2 do 8 września.

KUKBUK POLECA PO RAZ TRZECI

"Kukbuk Poleca" to certyfikat jakości przyznawany przez magazyn kulturalno-kulinarny Kukbuk godnym zaufania producentom za rzetelność, zaangażowanie i pasję, dzięki którym powstają wyjątkowe produkty i miejsca.

Finał II edycji konkursu "KUKBUK Poleca"

Do akcji zgłoszono blisko 700 produktów od prawie 200 lokalnych producentów i właścicieli gospodarstw agroturystycznych. 24 z nich z certyfikatami.

Polska - największy sad w Europie!

Trzy czwarte Polaków słyszało, że nasz kraj jest największym producentem jabłek w Europie. Ale tylko co piąty z nas wie, że produkujemy aż 3 miliony ton jabłek rocznie - ilość, którą można wypełnić 240 tysięcy TIR-ów! Dlatego jabłko będzie motywem przewodnim kampanii promującej Polskę.

WARZYWNIAK PREMIUM - JEM ZE SMAKIEM

3 października 2017 o godz. 10:00 na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym w Broniszach odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: WARZYWNIAK PREMIUM - JEM ZE SMAKIEM

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej