x

Etno Cafe

Kategoria: Miejsca

Polska marka kawiarni Etno Café rośnie w siłę. Otworzyła pod koniec kwietnia lokal na Marszałkowskiej w Warszawie, wkrótce planowany jest start kolejnego - 11. już lokalu sieci we Wrocławiu.

Wyróżnikiem Etno Café jest łączenie powtarzalności gwarantowanej przez sieć z indywidualnym charakterem i ofertą kawiarni niezależnych. Etno Café oferuje kawy parzone tradycyjnie i metodami alternatywnymi. Dostępne są m.in. espresso, aeropress, drip, chemex i tegoroczna nowość butelkowana cold brew coffee. Sieć ma własną palarnię kawy i bezpośredni import ziaren kawy od plantatorów, dzięki czemu starannie dobiera ziarna i sposób palenia do każdego rodzaju serwowanej kawy. Kawiarnie sieci różnią się od siebie wielkością (10-95 miejsc siedzących) i ofertą, mają natomiast spójny klimat. Większość lokali oferuje menu śniadaniowe (np. owsianka tahini, bajgle, croissant z pesto bazyliowym), wybrane lokale proponują menu obiadowe, a nawet wina i piwa. W planach jest poszerzenie oferty wybranych lokali o wine bary i tworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni pod konferencje, spotkania biznesowe czy eventy kulturalne.

Lokalizacje: Podwale, Wrocław; ul. Marszałkowska, Warszawa i inne lokalizacje w całej Polsce

 

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak budować kartę napojów w restauracji typu fine dining?

Fine dining, jak sama nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu gościom restauracji doświadczenia gastronomicznego na bardzo wysokim poziomie.
więcej