x

Ogień

Kategoria: Miejsca    21.08.2017

Ogień to inicjatywa właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego Koziarnia - Jakuba, Jadwigi i Marcina Lorków w beskidzkich Pogorzanach oraz Aleksandra Barona, Pavla Portoyana, Rafała Bernatowitcza, Bartosza Wilczyńskiego i Przemka Błaszczyka.

W letnie soboty i niedziele (od maja do października) kucharze (co weekend wybrani kucharze) przygotowują w plenerze jedzenie, wykorzystując ogień, dym i wodę. Celem przedsięwzięcia jest przypomnieć gościom, że z prostych składników z okolicznych lasów, łąk i gospodarstw można zrobić fantastyczne dania. Przy kilku stołach pod drewnianą wiatą może jednocześnie usiąść 70-80 osób. Przygotowywanie jedzenia odbywa się w całości na oczach gości. Często goście angażują się w sam proces – pomagają zrywać pokrzywy czy inne zioła. Zjemy tu m.in. pieczonego barana faszerowanego czosnkiem niedźwiedzim i pęczakiem, zupę na palonych warzywach i pieczonych kościach, chłodniki czy pstrąga z wędzonym miodem i z sumakiem z majonezem rabarbarowym. Przystawki kosztują ok. 15 zł, zupy 10-20 zł, dania główne 25-49 zł. Daniom towarzyszy wino (ponad 40 etykiet, głównie naturalne i biodynamiczne z regionu Europy Środkowo – Wschodniej) oraz rzemieślnicze piwa.

Pogorzany 221, Pogorzany k./Szczyrzyca w Beskidzie Wyspowym

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Na słodko w warszawskiej Kukułce

Kukułka to nowa warszawska cukiernia stworzona w czerwcu tego roku przez Dominikę Krzemińską (Przegryź) i Katarzynę Błońską (AleWino). Zajmuje niewielką przestrzeń przy Mokotowskiej, sąsiadując drzwi w drzwi z restauracją Przegryź.

Lwowska Rest. Baczewskich w Warszawie

Otwarta w styczniu br. Rest. Baczewskich z marszu stała się jednym z najgorętszych miejsc wśród gastronomicznych debiutów Warszawy. To siostrzany lokal jednej z najpopularniejszych lwowskich restauracji, funkcjonującej tam od 2013 r.

Po włosku w warszawskim Magari

Warszawski hotel Puro to najnowszy i siódmy z kolei obiekt sieci. Pozostałe znajdują się w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Wszystkie miejsca wyróżnia butikowy charakter, piękny design, ale też oferta gastronomiczna.

Jesienne menu w WuWu

Warszawski WuWu Bar wprowadza nowe menu na jesień - inspirowane kulinarnymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Nowy Tel Aviv na Saskiej Kępie

Tel Aviv, jedna z najbardziej znanych warszawskich restauracji z daniami roślinnymi, zadebiutowała w kolejnej lokalizacji - przy ulicy Zwycięzców 21 na Saskiej Kępie. Inspirowane kuchnią bliskowschodnią przysmaki można zjeść w lokalu o wielkomiejskim klimacie ze streetartowym sznytem.

Różnorodnie i międzypokoleniowo w warszawskiej Cafe Mozaika

Mozaika istnieje od 1961 r. i wielu ludziom trudno byłoby wyobrazić sobie Stary Mokotów bez obecności jej pięknego różowego neonu świecącego przy parku Morskie Oko.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna ekspozycja i zatowarowanie restauracji

Dbanie o odpowiedni kontakt wizualny, zagwarantowanie priorytetu produktom najważniejszym z punktu widzenia klienta, dyskretne oznakowanie jakości oferty to droga, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej