x

Ogień

Kategoria: Miejsca    21.08.2017

Ogień to inicjatywa właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego Koziarnia - Jakuba, Jadwigi i Marcina Lorków w beskidzkich Pogorzanach oraz Aleksandra Barona, Pavla Portoyana, Rafała Bernatowitcza, Bartosza Wilczyńskiego i Przemka Błaszczyka.

W letnie soboty i niedziele (od maja do października) kucharze (co weekend wybrani kucharze) przygotowują w plenerze jedzenie, wykorzystując ogień, dym i wodę. Celem przedsięwzięcia jest przypomnieć gościom, że z prostych składników z okolicznych lasów, łąk i gospodarstw można zrobić fantastyczne dania. Przy kilku stołach pod drewnianą wiatą może jednocześnie usiąść 70-80 osób. Przygotowywanie jedzenia odbywa się w całości na oczach gości. Często goście angażują się w sam proces – pomagają zrywać pokrzywy czy inne zioła. Zjemy tu m.in. pieczonego barana faszerowanego czosnkiem niedźwiedzim i pęczakiem, zupę na palonych warzywach i pieczonych kościach, chłodniki czy pstrąga z wędzonym miodem i z sumakiem z majonezem rabarbarowym. Przystawki kosztują ok. 15 zł, zupy 10-20 zł, dania główne 25-49 zł. Daniom towarzyszy wino (ponad 40 etykiet, głównie naturalne i biodynamiczne z regionu Europy Środkowo – Wschodniej) oraz rzemieślnicze piwa.

Pogorzany 221, Pogorzany k./Szczyrzyca w Beskidzie Wyspowym

 

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

SYSTEMY MOTYWACYJNE A WZROSTY SPRZEDAŻOWE W KATEGORII NAPOJÓW

W poprzednich artykułach omawiane były tematy istotne dla wzrostu sprzedaży i zysków kategorii napojów. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego kwestią fundamentalną jest inwestowanie w szkolenia dla zespołu, jak dopasować napoje do potraw, jak wyceniać napoje, omawialiśmy nadchodzące trendy.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej