x

Wielka Wystawa Win Hiszpańskich - podsumowanie

Kategoria: Wino    28.09.2016

27 września br., już po raz 12. odbyła się Wystawa Win Hiszpańskich. Swoją ofertę zaprezentowali między innymi polscy importerzy win hiszpańskich oraz nowe, nieobecne na polskim rynku hiszpańskie winnice.

Podczas jednodniowej degustacji w warszawskiej Fortecy degustujący mieli okazję spróbować prawie 300 gatunków win z Hiszpanii. Pojawiły się klasyki - białe albariño i verdejo oraz cenione czerwone tempranillo, mencía i bobal, jak również moskatele i sherry.

Na zaproszenie Ambasady Hiszpanii wystawę odwiedziła Maria Antonia Fernández Daza - osobowość w hiszpańskim świecie wina, wieloletnia winiarka w bodedze Marqués de Cáceres, prezydent Rady Regulującej Regionu Rioja oraz sędzina Decanter World Wine Awards. Podczas wystawy odbyły się degustacje komentowane, seminarium poświęcone enoturystyce w Hiszpanii oraz warsztaty gotowania m.in. paelli. Na wystawie zaprezentowano łącznie 253 etykiety i w sumie 795 butelek wina. „Food Service" był patronem medialnym wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Akademia Horeca

Jak łączyć napoje i alkohole z jedzeniem?

Jako restaurator pewnie wiele razy myślałeś o zasadach łączenia potraw i napojów. Jak sprawić, aby odpowiednia selekcja napojów pasowała do menu? Co zrobić, by obsługa umiała zarekomendować odpowiedni napój 
do serwowanego posiłku?
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej