x

Nowa odsłona targów Wine Expo Poland

Kategoria: Wino    18.10.2016

Już 28 października w Warszawie rozpocznie się kolejna edycja jednej z największych imprez winiarskich w Polsce - targów Wine Expo Poland. W ramach festiwalu odbędą się spotkania producentów i importerów z przedstawicielami branży HoReCa, dziennikarzami oraz blogerami, a także warsztaty i szkolenia.

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest Chorwacja. Pod hasłem ‘Vina Mosaica’, 14 winnic zaprezentuje wybór najlepiej ocenianych przez krytyków win pochodzących z różnych regionów Chorwacji. W czasie licznych degustacji, seminariów i paneli dyskusyjnych producenci udowodnią, że niewielka Chorwacja jest skarbnicą wielkich win – które wciąż czekają na odkrycie przez polskich konsumentów.

Dalmacja, doliny Slawonii, Dunaju, Wyżyna Chorwacka i Istria to regiony zróżnicowane geologicznie i klimatycznie, co sprawia, że chorwackie wina również są bardzo różnorodne. Atrakcją imprezy będzie seminarium prowadzone przez gwiazdę chorwackiego winiarstwa – winnicę Kutjevo. Producent jest jednym z największych eksporterów wina w Chorwacji i może poszczycić się potężną kolekcją, która przyciąga turystów z całego świata.

Oprócz wydarzeń poświęconych winom chorwackim, odbędzie się m.in. degustacja niemieckich win organizowana przez Panią Annę Gmurczyk z Niemieckiego Instytutu Wina, a także niezwykłe show prowadzone przez gościa specjalnego tegorocznych targów, Federico Calanchiego – sommeliera z Al Brindis. Jego liczący prawie sześćset lat wine-bar figuruje w Wielkiej Księdze Rekordów Guinessa i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w prowincji Ferrara. Początkowo zwany "Hostaria del Chiuchiolino" (od słowa ‘ciuc’ – pijany), był popularnym miejscem spotkań nie tylko lokalnych wielbicieli wina, ale także wybitnych osobistości. Malarz Tycjan, florencki rzeźbiarz Benvenuto Cellini, poeci Ludovico Ariosto i Torquato Tasso zaglądali do osterii by odkrywać nowe bukiety smaków i zapachów w najlepszych włoskich winach oraz spotkać się z przyjaciółmi.

Na Wine Expo Poland Federico Calanchi poprowadzi cykl warsztatów i opowie gościom barwną historię Al Brindisi, a także zdradzi tajniki zawodu sommeliera. W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzą się jakie są zasady serwowania wina w najstarszym wine-barze świata i pod okiem Federico nauczą się jak podawać wino z prawdziwą elegancją i włoską lekkością.

Kulinarne ciekawostki – a w szczególności oliwa –  będą natomiast jednym z głównych tematów warsztatów prowadzonych przez Pana Jakuba Buska i Karolinę Dąbrowską Busk. Prowadzący, w ramach równoległej imprezy Warsaw Oil Festival, zaprezentują oliwy z różnych zakątków świata i udowodnią, że zdrowe tłuszcze są niezbędnym elementem  codziennej diety.

 

DATA

28-29 października 2016

MIEJSCE

EXPO XXI, Warszawa        

Serdecznie zapraszamy do udziału w targach wszystkich entuzjastów wina!

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Najlepsze polskie wina ponownie w Poznaniu

Już po raz szósty odbył się Festiwal Win Polskich. Imprezie zorganizowanej 7 i 8 czerwca w poznańskiej restauracji SPOT. towarzyszyła trzecia edycja konkursu "Polskie Korki".

Winnica Equus

To chyba jedyny polski producent, którego winnice znajdują się w trzech różnych częściach kraju (Mierzęcin, Zabór, Kornacice).

ADAM PAWŁOWSKI: SUKCES WIN NIEMIECKICH

"Wina reńskie" od zawsze cieszyły się dużą popularnością w kraju nad wisłą. Powodów jest wiele: smak, bliskość geograficzna, nasze preferencje konsumenckie, a także... charakterystyczny wydłużony kształt butelki rieslinga.

Polskie wino coraz popularniejsze. Gdzie i jakie szczepy uprawia się nad Wisłą?

Rynek polskich win rozwija się dynamicznie. Jakość niektórych trunków jest bardzo wysoka. Choć branża winiarska w naszym kraju odrodziła się zaledwie kilka lat temu, to wina z Polski są już nagradzane na międzynarodowych konkursach.

Polskie wina wychodzą z (piwnicznego) cienia

Drogie, kwaśne i niedostępne - te stereotypy możemy włożyć między bajki, bo polskie wina z ery dziecięcej śmiało wkraczają w dorosłość. Rodzimych winnic przybywa w zawrotnym tempie. Oto pięć najciekawszych z nich.

ZA NAMI "VARSOVINO"

26 września w stołecznej Fortecy odbyła się 13. edycja Wielkiej Wystawy Win Hiszpańskich "Varsovino ". 29 winiarni przedstawiło swoją ofertę polskim importerom i dystrybutorom wina. Degustacja win hiszpańskich była okazją do spróbowania ponad 250 rodzajów win.

Inne kategorie

Akademia Horeca

Skuteczna strategia wyceny napojów

Odpowiednia wycena napojów to jedna z najważniejszych decyzji komercyjnych w sektorze HoReCa. Jeśli poziom cen jest właściwy, sprzedaż, a nią także zyski ze sprzedaży napojów wzrosną. W przypadku gdy ceny są zbyt niskie, tracimy zysk. Jeżeli natomiast ceny są zbyt wysokie, ryzykujemy utratę klienta.
więcej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej