x

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle potrwają od 24 do 28 sierpnia.

Kategoria: Wino    25.07.2016

Już po raz jedenasty Jasło będzie gościć miłośników wina oraz pasjonatów winiarstwa z całej Polski i z zagranicy. Od środy do piątku (24 - 26 sierpnia) jasielscy winiarze zaproszą enoturystów na Dni Otwartych Piwnic.

W sobotę i niedzielę (27, 28 sierpnia) odbędzie się Prezentacja Winiarska na Jasielskim Rynku. Wśród wystawców będą: winiarze i stowarzyszenia winiarskie, producenci i eksporterzy wina oraz inni przedstawiciele branży winiarskiej. Organizatorzy szykują dla zwiedzających wiele atrakcji. Wstęp na imprezę będzie wolny.
 
W sobotę odbędą się winiarskie także Warsztaty Degustacyjne prowadzone przez wyśmienitych sommelierów. Tematami tegorocznych warsztatów będą: „Odmiany polskich winnic” i „Wina musujące świata”.
 
Częścią XI Międzynarodowych Dni Wina będzie również III Konkurs Win Polskich organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich. Wina oceniane będą pod czas degustacji „w ciemno”, przez jury złożone wyłącznie z dyplomowanych sommelierów. Medale i wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: wino białe, różowe, czerwone, musujące oraz słodkie. Wszystkie nagrodzone w konkursie wina będzie można degustować pod czas Prezentacji Winiarskiej na Rynku. Food Service jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na stronie www organizatora: http://winiarzejaslo.pl/artykul/87/zaproszenie_na_xi_miedzynarodowe_dni_wina_w_jasle

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Za nami Varsovino & Taste Spain

Około 30 winiarzy i firm spożywczych z Hiszpanii zaprezentowało swoją najnowszą ofertę podczas degustacji Varsovino & Taste Spain, która odbyła się 20 września w hotelu Crowne Plaza w Warszawie.

Zwycięzcy Grand Prix Blind Tasting w Gdańsku

Arkadiusz Kurowski z warszawskiego Flaming & Co. zwyciężył Grand Prix w Gdańsku, konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w formule Blind Tasting. Drugie miejsce zajął Maciej Selwent z Vininova z Gdańska, a trzecie Bartosz Nowakowski z restauracji Czosnek i Oliwa w Bydgoszczy.

California Wine Weeks 2022

W tegorocznej akcji California Wine Weeks wzięło udział 40 restauracji i wine barów z całej Polski. Kampanię promocyjnej sprzedaży win kalifornijskich w HoReCa zorganizowano między 15 maja a 20 czerwca.

Adam Pawłowski: Winne Chiny

Ustępując tylko Hiszpanii i Francji, Chiny plasują się na trzecim miejscu wśród krajów o największym areale winnic. Czy to oznacza, że już wkrótce zaleje nas chińskie wino? Raczej nie, bo na większości winnic uprawiane są winogrona stołowe i na rodzynki. Niemniej jednak chińska branża rośnie w siłę.

Jacek Kapała z Winnicy Ingrid: Dogoniliśmy światowy peleton

Założona w 2008 r. winnica Ingrid należy do grona najstarszych komercyjnych w Polsce. Dziś rodzime etykiety zdobywają uznanie na światowych konkursach. O to jak przez 15 lat zmienił się polski rynek wina, pytamy współwłaściciela i założyciela winnicy Ingrid - Jacka Kapałę.

Pociąg z Krakowa na Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle (i z powrotem)

27 sierpnia o godzinie 7:42 ze stacji Kraków Główny ruszy pociąg na XVI Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej